statystyki

Jedna wielka strefa, ale nie dla tych, co unikają podatków. Będzie klauzula antyoptymalizacyjna

autor: Łukasz Zalewski21.02.2018, 07:07; Aktualizacja: 21.02.2018, 07:23
Strefa obejmie terytorium całego kraju, przy czym spółki zarządzające będą administrowały obszarami odpowiadającymi przypisanym im powiatom.

Strefa obejmie terytorium całego kraju, przy czym spółki zarządzające będą administrowały obszarami odpowiadającymi przypisanym im powiatom.źródło: ShutterStock

Inwestorzy będą zwolnieni z opodatkowania dochodu niezależnie od miejsca inwestycji. W ustawie o CIT i ustawie o PIT pojawi się klauzula antyoptymalizacyjna.

Zakłada to przyjęty wczoraj przez Radę Ministrów projekt ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Ma on zastąpić dotychczasowe rozwiązanie funkcjonujące od prawie 25 lat, czyli ustawę z 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1010).

Projekt zakłada, że dotychczas wydane zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie SSE zostaną zachowane. Przedsiębiorcy będą więc mogli na ich podstawie dalej prowadzić biznes i korzystać z preferencji podatkowych.

Obecne strefy zostaną rozszerzone

Strefa obejmie terytorium całego kraju, przy czym spółki zarządzające będą administrowały obszarami odpowiadającymi przypisanym im powiatom.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • dziadek(2018-02-21 08:10) Zgłoś naruszenie 10

    z jednej strony SSE z grantami, zwolnieniami z drugiej mówienie że raje podatkowe to są fe i na końcu wyliczanki cynicznie brzmiący tytuł ustawy O SWOBODZIE DZIAŁALNOŚCI gospodarczej. no tak ale co to znaczy swoboda i równość w traktowaniu na takim tle?? no i sakramentalne pytanie skoro szewc i pielęgniarka kontraktowa nie mają grantów tzn ze zasilają budżet no to skąd dobrzy rządzący biorą pieniądze na graty dla wielkich w SSE??

    Odpowiedz
  • jarek(2018-02-21 16:05) Zgłoś naruszenie 10

    SSE to się robi jak jest duże bezrobocie. Teraz powinni odchodzić w ogóle od SSE. Czy naprawdę muszą nami rządzić tacy ignoranci? To teraz małe rodzinne firmy znów dostaną po d...bo jak można konkurować z dużą firmą, która będzie zwolniona z podatku?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane