statystyki

Pakiet przewozowy: KAS kontroluje niewiele, za to skutecznie

autor: Mariusz Szulc06.02.2018, 07:24; Aktualizacja: 06.02.2018, 08:42
kontrola, urzędnik

Kontrole wykonują nie tylko urzędnicy fiskusa, ale też Straży Granicznej, Policji i Inspekcji Transportu Drogowego.źródło: ShutterStock

W ubiegłym roku Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała ponad 11 proc. przedsiębiorców, którzy zgłosili przewóz towarów wrażliwych w rejestrze SENT. U co 10. z nich stwierdzono nieprawidłowości – poinformował wiceminister finansów Piotr Walczak w odpowiedzi na interpelację poselską.

Kontrole najczęściej zajmowały nie więcej niż pół godziny. Wyjątkiem były sytuacje, gdy urzędnicy mieli wątpliwości co do prawidłowości przewozu zgłoszonych towarów. – Wówczas procedury były czasochłonne – przyznał wiceminister Walczak.

Kontrole wykonują nie tylko urzędnicy fiskusa, ale też Straży Granicznej, Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Minister zapewnił też, że celem przepisów nie było utrudnianie funkcjonowania uczciwym firmom, a raczej walka z problematyczną dla nich szarą strefą. To zaś, jak szacował rząd, miało przynieść blisko 1,5 mld zł dodatkowych rocznych wpływów do budżetu.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane