statystyki

Pakiet przewozowy: KAS kontroluje niewiele, za to skutecznie

autor: Mariusz Szulc06.02.2018, 07:24; Aktualizacja: 06.02.2018, 08:42
kontrola, urzędnik

Kontrole wykonują nie tylko urzędnicy fiskusa, ale też Straży Granicznej, Policji i Inspekcji Transportu Drogowego.źródło: ShutterStock

W ubiegłym roku Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała ponad 11 proc. przedsiębiorców, którzy zgłosili przewóz towarów wrażliwych w rejestrze SENT. U co 10. z nich stwierdzono nieprawidłowości – poinformował wiceminister finansów Piotr Walczak w odpowiedzi na interpelację poselską.

Kontrole najczęściej zajmowały nie więcej niż pół godziny. Wyjątkiem były sytuacje, gdy urzędnicy mieli wątpliwości co do prawidłowości przewozu zgłoszonych towarów. – Wówczas procedury były czasochłonne – przyznał wiceminister Walczak.

Kontrole wykonują nie tylko urzędnicy fiskusa, ale też Straży Granicznej, Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Minister zapewnił też, że celem przepisów nie było utrudnianie funkcjonowania uczciwym firmom, a raczej walka z problematyczną dla nich szarą strefą. To zaś, jak szacował rząd, miało przynieść blisko 1,5 mld zł dodatkowych rocznych wpływów do budżetu.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane