Donosiciele i świadkowie nie zapłacą podatku

autor: Piotr Szymaniak, Agnieszka Pokojska08.01.2018, 07:56; Aktualizacja: 08.01.2018, 08:12
Zgodnie z przepisami obowiązującymi od stycznia nie są opodatkowane wynagrodzenia wypłacane z funduszu operacyjnego. Dysponują nimi m.in. policja, Służba Celno-Skarbowa, Straż Graniczna, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Żandarmeria Wojskowa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu i Centralne Biuro Antykorupcyjne

Zgodnie z przepisami obowiązującymi od stycznia nie są opodatkowane wynagrodzenia wypłacane z funduszu operacyjnego. Dysponują nimi m.in. policja, Służba Celno-Skarbowa, Straż Graniczna, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Żandarmeria Wojskowa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu i Centralne Biuro Antykorupcyjneźródło: ShutterStock

Fiskus nie otrzyma informacji o osobach współpracujących z organami śledczymi. Nie będą już one bowiem musiały płacić PIT od otrzymanych wynagrodzeń i świadczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • obiektywny(2018-01-08 08:34) Zgłoś naruszenie 482

    .Cyt"Fiskus nie otrzyma informacji o osobach współpracujących z organami śledczymi".Bzdura???Tysiące tajnych współpracowników z poprzedniego okresu jest ujawnione na stronach internetowych Instytutu Pamięci Narodowej.Tu tak również może być przy ewentualnej zmianie rządu.A w ostatnim 30 leciu rządy zmieniały się kilkakrotnie i ten też nie będzie wieczny?

    Odpowiedz
  • ddd(2018-01-08 08:22) Zgłoś naruszenie 432

    Nazwisko sygnalisty zawsze wypłynie, jak jeden doniesie na sąsiada, to to drugi doniesie sąsiadowi kto na niego doniósł.

    Odpowiedz
  • Ted(2018-01-08 09:24) Zgłoś naruszenie 414

    Państwo policyjne potrzebuje dużo kapusiów.

    Odpowiedz
  • antykomunista(2018-01-08 09:40) Zgłoś naruszenie 341

    mam 65 lat a komuny jeszcze nie przezylem boze czy mozesz im zwrocic rozum bo co czytam to lata siedemdziesiate sobie przypominam i pierwszych sekretarzy towarzyszu plaszczak lata siedemdziesiate hydra panuje dalej i robi wode z mozgu opamietajcie sie macie szanse bi pozniej juz nie

    Odpowiedz
  • Ula(2018-01-08 10:08) Zgłoś naruszenie 322

    "Zaniemówiłam" po przeczytaniu tego artykułu. To cały mój komentarz.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2018-01-08 10:57) Zgłoś naruszenie 272

    Za czasów Stalina był taki ruski „bohater” Pawlik Morozow (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawlik_Morozow), który doniósł na ojca, że ten źle myśli o władzy ludowej… Uczyli mnie o nim w szkole jakieś 65 lat temu, a obrzydzenie do takiego hu… pozostało mi do dzisiaj. Teraz znowu ten typ ludzi wraca na piedestał? Chyba się porzygam…!

    Odpowiedz
  • Pomyślcie!!!(2018-01-08 10:16) Zgłoś naruszenie 181

    Czy ktoś tam na prawdę myśli, że przestępcy nie mają odłożonej na wszelki wypadek kwoty? Po co dodatkowo im płacić? Najczęściej decydują się na współpracę, mając do wyboru to, albo długi wyrok - więc nie ma co im jeszcze finansować mieszkania! Zatajanie dowodów już teraz jest karalne - więc nie ma powodu "kupować" za rabat na podatek donosicieli! Czy na prawdę myślicie, że za 12 zł ludzie doniosą na sąsiada, ukrywając się potem przed nim nie wiadomo gdzie? Zaczyna się po woli robić to, co w komunie. Donoszenie na innych za lepsze warunki życia! Czy ktoś chce powrotu komuny?!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • adekwatny komentarz(2018-01-08 10:47) Zgłoś naruszenie 172

    Tak powstaje totalitarna struktura państwa z błogosławieństwem ludzi Rzymu. Co gorsze ludzie Rzymu to nasi biegający do kościoła, pracujący w Caritasie /kradną tam lepiej niż PO i PIS i nikt ich nie rozlicza/. Za narodowych socjalistów z Rzeszy też tak robiono i za systemu sowieckiego też. Najbardziej mi się w tym wszystkim podoba; biało-czrewone barwy, hasła bóg, honor i ojczyzna. A chodzi o kasę wiernych i narodu - czyli nie donosiciele i nie bandyci / św. koronni/ będą płącić podatki, dawać na tacę. To my za niskie wynagrodzenia będziemy utrzymywać przepasiony kler, partyjnych, donosicieli i skruszonych p[przestępców. A oni szlajać się będą za naszą kasę. korzystać z dzieci i cudzych żon i opluwać innowierców i niewierzących. Tak im ma dopomóc Bóg.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rex(2018-01-08 15:10) Zgłoś naruszenie 152

    Na dziecko 500+,na konfidenta 1000+ może i to zachęci wielu jak podało MF?.

    Odpowiedz
  • piniusz(2018-01-08 13:29) Zgłoś naruszenie 66

    śmieszne komentarze jakbyśmy byli społeczeństwem tak uczciwym że-ja,no co ty,nigdy nie donosiłem,gdy nawet byli prezydenci tym się parali,ludzi szokuje widać podanie kwot za donoszenie-lepiej było w totka wygrywać?

    Odpowiedz
  • gosc(2018-01-08 21:32) Zgłoś naruszenie 61

    jak można z ludzi zrobić donosicieli w czasie wojny też byli tacy .

    Odpowiedz
  • ORMO(2018-01-08 17:08) Zgłoś naruszenie 54

    same BOLKI POLEN BOLO GOrzyj niz za komuuuuny

    Odpowiedz
  • joju(2018-01-08 22:15) Zgłoś naruszenie 31

    a ja jako ta dająca chłopom ze skarbówki to też nie będę placić

    Odpowiedz
  • Im(2018-01-08 14:49) Zgłoś naruszenie 28

    Ale, to już było i nie wróci więcej.

    Odpowiedz
  • x(2018-01-10 13:44) Zgłoś naruszenie 10

    O to rządzącym chodzi niech suweren na siebie kapuje a oni bedą mówić że robią porządki - to już było robi mi się niedobrze

    Odpowiedz