statystyki

"Program motywacyjny nastawiony na korzyść podatkową". Minister odmówił wydania opinii zabezpieczającej

autor: Łukasz Zalewski27.12.2017, 07:31; Aktualizacja: 27.12.2017, 09:05
Szef KAS zwrócił też uwagę na to, że w poprzednich latach członkowie zarządu tej spółki przystępowali do programu motywacyjnego w trakcie trwania roku podatkowego, a więc gdy wiedzieli, że ryzyko wystąpienia w tym roku straty jest minimalne.

Szef KAS zwrócił też uwagę na to, że w poprzednich latach członkowie zarządu tej spółki przystępowali do programu motywacyjnego w trakcie trwania roku podatkowego, a więc gdy wiedzieli, że ryzyko wystąpienia w tym roku straty jest minimalne.źródło: ShutterStock

Program motywacyjny, oparty na instrumencie pochodnym bazującym na zysku lub stracie spółki, jest działaniem sztucznym, nastawionym na uzyskanie korzyści podatkowej. Może mieć do niego zastosowanie klauzula przeciw unikaniu opodatkowania – uznał szef Krajowej Administracji Skarbowej.

O opinię zabezpieczającą mogą występować podatnicy, którzy chcą się uchronić przed zastosowaniem klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania (art. 119 ordynacji podatkowej). Jeśli jednak szef KAS uzna, że do opisanych we wniosku czynności miałaby zastosowanie ta klauzula, to ma obowiązek odmówić wydania opinii.

Tak właśnie postanowił w sprawie spółki, która spytała o ocenę wdrożonego przez nią programu motywacyjnego dla członków zarządu.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane