Hakerzy pomogą Morawieckiemu w ściganiu oszustów podatkowych

autor: Bartek Godusławski20.09.2017, 07:35; Aktualizacja: 21.09.2017, 15:05
Wiele krajów, które tak jak my zmagało się z dużą luką w VAT, postawiło na technologiczną rewolucję w służbach celno-skarbowych.

Wiele krajów, które tak jak my zmagało się z dużą luką w VAT, postawiło na technologiczną rewolucję w służbach celno-skarbowych.źródło: PAP
autor zdjęcia: Zsolt Szigetvary

Mają pomóc ministrowi finansów w uszczelnianiu systemu podatkowego. Od lat z ich wsparcia korzystają już agencje rządowe innych krajów (np. FBI), a także największe koncerny świata.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • staś(2017-09-20 08:15) Zgłoś naruszenie 5412

    Mateusz Morawiecki wynajął hakerów?Co to ma być- HARACZ?Dobre?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pikuś(2017-09-20 07:47) Zgłoś naruszenie 509

    Co da wprowadzenie kas rejestrujących online? W jaki sposób ma to np. skłonić mechanika samochodowego do wystawiania paragonu? Podejrzewam, że niedługo US też dojdzie do wniosku, że to niewiele zmieniło i każe zamontować w każdej firmie, w każdym pomieszczeniu i obejściu kamery online połączone z US 24 h.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-09-20 08:04) Zgłoś naruszenie 379

    Płaci procenta od jumy , takie same jak biurwom i naczalnikom ?

    Odpowiedz
  • Robi(2017-09-20 09:11) Zgłoś naruszenie 226

    Wspaniały pomysł, jeszcze jak dostaną pensję 2000zł plus stażowe, a potem, co najmniej 10 lat zero podwyżek to będą pewnie tłumy walczył o tak intratną posadę. Gdzie zmiana goni zmianę, a pracowników traktuje się gorzej jak tych z Biedronki kilka lat temu

    Odpowiedz
  • Patologia Obywatelska(2017-09-20 08:10) Zgłoś naruszenie 2117

    Skumulowany poziom luki w latach 2008-2015 wyniósł 262 mld zł. -Te dane, po rządach Platformy, porażają - w Europie nie było takiego przypadku;- – sami miszczowie ! -Taki stan rzeczy panował gdy szefem rządu był człowiek "porażony geniuszem" zdaniem swoich wyznawców!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • seba(2017-09-20 10:47) Zgłoś naruszenie 170

    Co ciekawe,kiedy to Edward Snowden ujawnił, że na zlecenie rządu USA służby zatrudniają hakerów , chiński rząd przyznał że też zatrudnia hakerów

    Odpowiedz
  • Emeryt po zawieszeniu(2017-09-20 11:00) Zgłoś naruszenie 150

    Proszę przyjrzeć się tym co pomagali w wyłudzeniom podatków. To przed wszystkim byli pracownicy resortu finansów (pracownicy US i IS) tzw. doradcy podatkowi, ich tzw. szkolenia. O tym mówił już śp.RPO Kochanowski i jego sprawa w TK

    Odpowiedz
  • Brawo, Polska coraz silniejsza(2017-09-20 16:17) Zgłoś naruszenie 156

    Morawickiego tylko POst targowice nie pokochają , no i może szara strefa sKODników

    Odpowiedz
  • Stan(2017-09-20 10:14) Zgłoś naruszenie 1310

    Brawo. W końcu nasze państwo dorasta do miana poważnego. Tak robi się na całym świecie. Państwo wyszukuje i zatrudnia najlepszych specjalistów w danej dziedzinie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Aktualne przepisy(2017-09-20 11:11) Zgłoś naruszenie 137

    Nie chcę się czepiać, ale hakerstwo - obojętnie jakie były intencje - jest karalne. To tyle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zakłócanie spokoju(2017-09-20 09:31) Zgłoś naruszenie 97

    resort Morawieckiego mógłby przestać pozbawiać ludzi snu, a tym samym zdrowia i energii. Codziennie o świcie, nawet kiedy pada intensywny deszcz pracownik ministerstwa zmiata listki na dziedzińcu budynków przy Hożej potwornie hałasującą dmuchawą elektryczną, budząc przy tym mieszkańców Hożej, Żurawiej i przy okazji Hotel Mercure na Kruczej - gratulacje. Setki ludzi idą niewyspani do pracy i nie są w stanie jej sprawnie wykonywać lub wsiadają za kierownicę stanowiąc zagrożenie dla siebie i innych po to aby urzędnik Ministerstwa Rozwoju nie oglądał listków leżących pod jego oknem

    Odpowiedz
  • myślący(2017-09-20 14:42) Zgłoś naruszenie 81

    nie mogę doczekać się zmiażdżenia pana Morawieckiego przez guru Balcerowicza-cenię obydwu panów i wyjątkowo przełączam na TVN w oczekiwaniu na merytoryczną reakcję-czy się doczekam?

    Odpowiedz
  • Pan Cigito(2017-09-21 06:14) Zgłoś naruszenie 75

    Widać , że ma głowę na karku ktoś kto kończył MBA to nie jest pierwszy lepszy wykształciuch z papierkiem tylko ze zdolnościami analitycznymi oraz myśleniem perspektywicznym -Ktoś kto był prezesem banku przez ponad 10 lat i premię wynikową otrzymywał wyższą niż podstawę zasadniczą otrzymywał ją nie bez powodu -Dla osoby która potrafi obracać miliardami nieważne w jakiej walucie zarządzanie budżetem państwa to żadna filozofia robi się to tak samo jak w banku tylko bez dżwigni finansowej na zasadzie ilość kredytów wyższa od ilości depozytów grunt by nota odsetkowa plus prowizje pokrywały depozyty resztę można dopisać -Poprzedni ministrowie od roku 1989 to byli ministrowie z poprzedniej epoki którzy do dzisiejszej ekonomi się kompletnie nieprzygotowani zwłaszcza w dobie informatyzacji gdzie nie jeden poprzedni minister miał problemy z obsługą komputera -W czasach gdzie przepływ informacji jest z prędkością światła trzeba liczyć się z tym że władza może patrzeć obywatelowi na ręce bez jego wiedzy to nie czasy gdzie SB miała ograniczone możliwości rozpoznawcze

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oskar(2017-09-21 06:30) Zgłoś naruszenie 60

    do windykator(2017-09-20 10:08)---Wybitni specjaliści powinni pracować za dobre pieniądze dla dobra POLSKI.

    Odpowiedz
  • Prorok(2017-09-20 08:27) Zgłoś naruszenie 64

    Mesiaszowi się ********

    Odpowiedz
  • Just(2017-09-20 10:25) Zgłoś naruszenie 44

    A kogo rząd zatrudni do przeprowadzenia reformy emerytalnej i pozbycia się kast uprzywilejowanych? A kogo zatrudni, aby Polakom żyło się lepiej? - mieli zatrudnienie i godne wynagrodzenie? A kto zreformuje sądy, służbę zdrowia?

    Odpowiedz
  • doświadczony(2017-09-21 14:40) Zgłoś naruszenie 11

    Mafia PIS - prawo i działania też mafijne. Żałuję tylko że takich czasów doczekałem. Nie wiem dlaczego wszystkie rządy boją się wprowadzenia podatku liniowego. Byłby to najbardziej przejrzysty system podatkowy. Jednocześnie łatwy do wykrycia oszustów. Wówczas byłoby jasne ile i na co wydaje rząd i kogo finansuje. Szkoda że pewnie takiego okresu się nie doczekam !.

    Odpowiedz
  • ddddddddddddd(2017-12-03 21:50) Zgłoś naruszenie 10

    Za 2 tys netto to będzie multum chętnych.

    Odpowiedz
  • Wolny rynek(2017-09-21 10:53) Zgłoś naruszenie 10

    W Iranie podatkow dochodowych i obrotowych sie nie placi.Obywatel moze firme zalozyc w ciagu godziny i juz jutro ja uruchomic.Panstwo utrzymuje sie z monopolu na wydobycie oraz handel gazem i ropa.I to musi wystarczyc.

    Odpowiedz
  • EU(2017-09-20 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    A przestępcy policji ,tak?.

    Odpowiedz