Podatnicy z nowymi obowiązkami. Wymiana kas fiskalnych od 2018 roku

autor: Katarzyna Witwicka16.09.2017, 18:00; Aktualizacja: 17.09.2017, 12:02
Transakcje udokumentowane w postaci e-paragonu będą trafiały do systemu KAS, dzięki czemu urzędnicy nie przepuszczą żadnej próby oszustwa.

Transakcje udokumentowane w postaci e-paragonu będą trafiały do systemu KAS, dzięki czemu urzędnicy nie przepuszczą żadnej próby oszustwa.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy będą musieli wymienić tradycyjne kasy fiskalne na kasy online. Dzięki nim wszelkie informacje o sprzedaży zostaną automatycznie przesłane do centralnego systemu informatycznego Krajowej Administracji Skarbowej. Choć projekt jest dopiero w trakcie przygotowania, podatnicy już teraz obawiają się trudności związanych z nowym obowiązkiem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Ewelina(2017-09-18 09:33) Zgłoś naruszenie 70

    W tym miesiącu kupiłam kase fiskalną do wystawiania jednego paragonu miesięcznie bo tyle usług jestem w stanie wykonać w miesiącu. Kasa z elektronicznym zapisem kopii i co od stycznia mam ją wyrucić i kupic nową? Przecież to paranoja!!!!!

    Odpowiedz
  • Jestem za(2017-09-17 15:34) Zgłoś naruszenie 37

    I bardzo dobrze. Skonczy sie nie wydawanie paragonow na malych stacjach benzynowych. Pieniadze do reki I tylko dziekuje.

    Odpowiedz
  • wjw(2017-09-17 14:02) Zgłoś naruszenie 190

    Najlepiej każdemu od urodzenia wszczepiać kasę fiskalną. Tak na wszelki wypadek...

    Odpowiedz
  • Wydra(2017-09-17 07:04) Zgłoś naruszenie 152

    ciekawe co zrobi ten biedny sklepikarz ja dostawca internetu bedzie mial awarie i netu zabraknie ,oj biedny ci on bedzie bo nie zarobi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przerost formy nad treścią(2017-09-17 06:50) Zgłoś naruszenie 240

    Mam nową kasę, nabijam na niej 2-3 paragony (chociaż i tak wystawiam faktury do tej sprzedaży )w miesiącu po a resztę sprzedaży prowadzę dla firm i tego nie nabijam i teraz mam jeszcze raz kupić nową kasę. Nową dobrą kasę wyrzucić na śmietnik i kupić nową oraz płacić za łącze internetowe. ? Takich małych transakcji nie powinno to dotyczyć.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2017-09-17 00:43) Zgłoś naruszenie 370

    Pewnie. Najłatwiej zbudować system kontroli na plecach tych uczciwych. Oni zagryzą zęby i przeczekają. Oszuści natychmiast znajdą inne rozwiązanie i dadzą sobie radę wchodząc na plecy tym uczciwym. Gratuluję doskonałości rozwiązań. Brawo PiS.

    Odpowiedz
  • 1234(2017-09-16 21:27) Zgłoś naruszenie 1438

    Po prostu !!!! Zamiast wyjechać 4 razy w roku na Majorkę wyjedziecie 3 razy i tyle !!!!! I będzie nowa kasa fiskalna !!!!

    Odpowiedz
  • Marek(2017-09-16 21:19) Zgłoś naruszenie 713

    Sorki,podziękuj tym nieuczciwym,państwo powinno panować nad systemem podatkowym, uczciwy płaci podatki od każdej transakcji a "zaradny"- nie,tym samym eliminuje tego uczciwego,mając mniejsze koszta konkuruje na rynku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mikro firma(2017-09-16 19:50) Zgłoś naruszenie 462

    I to są szumnie zapowiadane kolejne ułatwienia dla mikro firm??????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz