statystyki

Szkoły tańca również bez kas

autor: Agnieszka Pokojska11.12.2017, 07:35; Aktualizacja: 11.12.2017, 07:51
Wątpliwości powstały po opublikowaniu projektu rozporządzenia w sprawie zwolnień w stosowaniu kas fiskalnych.

Wątpliwości powstały po opublikowaniu projektu rozporządzenia w sprawie zwolnień w stosowaniu kas fiskalnych.źródło: ShutterStock

Bezwzględny obowiązek ewidencjonowania obrotów nie będzie dotyczył kursów tańca – wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytanie DGP.

Wątpliwości powstały po opublikowaniu projektu rozporządzenia w sprawie zwolnień w stosowaniu kas fiskalnych. Wynika z niego bowiem, że bezwzględnym obowiązkiem rejestracji obrotu zostaną objęte m.in. usługi wstępu na sale taneczne.

Powstało więc pytanie, czy dotyczy to też organizatorów zajęć, które odbywają się na salach tanecznych. Za tym że taki mógłby być efekt wejścia w życie projektowanego rozporządzenia przemawia wykładnia zawarta w interpretacji ogólnej ministra finansów z 2 grudnia 2014 r., nr PT1/033/32/354/LJU/14. Mimo że w tym przypadku chodziło o stawkę podatku od towarów i usług, to spór dotyczył tego, co oznacza wstęp. Minister finansów przyznał, że chodzi nie tylko o sam wstęp, lecz także aktywną rekreację, czyli korzystanie z dostępnych tam urządzeń i przyrządów.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane