Fiskus bliżej przyjrzy się transakcjom. Powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej

05.09.2017, 08:36; Aktualizacja: 05.09.2017, 08:51
"Przewidujemy budowę Centralnego Repozytorium Danych o Sprzedaży Detalicznej, które pozwoli na szerszą analizę danych wynikających ze sprzedaży prowadzonej przez przedsiębiorców konsumentom. Oprzemy się na informacjach z kas fiskalnych powiązanych online z centralną bazą danych”

"Przewidujemy budowę Centralnego Repozytorium Danych o Sprzedaży Detalicznej, które pozwoli na szerszą analizę danych wynikających ze sprzedaży prowadzonej przez przedsiębiorców konsumentom. Oprzemy się na informacjach z kas fiskalnych powiązanych online z centralną bazą danych”źródło: ShutterStock

W przyszłym roku w Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej, uruchomiony zostanie też rejestr dłużników publicznoprawnych - powiedział PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • mikro przedsiębiorca(2017-09-06 08:57) Zgłoś naruszenie 360

  Nieuchronnie zbliża się likwidacja mikro firm/jednoosobowych/.Ci ludzie- w większości starsi- nie podołają tym obowiązkom.A miało być inaczej???????Gdzie te ułatwienia dla małych??????

  Odpowiedz
 • MMM(2017-09-05 19:44) Zgłoś naruszenie 221

  Były szumne zapowiedzi, że fiskus skupi się na wielkich podatnikach na sytuacjach gdzie funkcjonują jakieś ukryte mechanizmy omijania czy tzw. optymalizacji" podatków czy ucieczki za granicę. Ale najwyraźniej łatwiej wziąć za mordę małych przedsiebiorców i udowadniać im że za mało czy za tanio sprzedają. Mieliście ułatwiać życie firmom a nie wprowadzać utrudnienia na każdym kroku. Przecież takie mechanizmy to jest domniemanie że przedsiębiorcy oszukują.

  Odpowiedz
 • prawnik(2017-09-05 13:08) Zgłoś naruszenie 190

  To narzędzie jest nadmierne. Państwo, nawet tylko w ujęciu statystycznym, nie musi wiedzieć absolutnie wszystkiego o wszystkim. Nie jest to niezbędne dla prawidłowego wykonania funkcji państwa. A czasem może wręcz przeszkadzać i wodzić na manowce

  Odpowiedz
 • nanto(2017-09-05 11:05) Zgłoś naruszenie 220

  Aha, czyli jak nie mam takiej sprzedaży jak konkurencja, to znaczy, że ukrywam dochody i należy się podatek czyli domiar. Komuna wróciła.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane