Arsenał fiskusa do walki z nieuczciwymi podatnikami: Blokada rachunków, kontrole branżowe, ściganie optymalizacji. I co jeszcze?

autor: Ewa Ciechanowska01.09.2017, 07:14; Aktualizacja: 01.09.2017, 07:27
kontrola, urzędnik

Fiskus zdobędzie kontrolę nad rachunkami przedsiębiorców.źródło: ShutterStock

Fiskus wytacza coraz cięższe działa do walki z oszustami podatkowymi. Najnowszą bronią ma być tzw. projekt STIR. Zakłada on, że banki i inne instytucje finansowe będą przekazywać ważne dane o rachunkach swoich klientów do systemu teleinformatycznego izby rozliczeniowej (stąd właśnie skrót STIR). Na ich podstawie Krajowa Izba Rozliczeniowa określi wskaźnik ryzyka, a ten pomoże szefowi KAS podjąć decyzję o blokadzie rachunku danego podatnika. W ten sposób fiskus zdobędzie kontrolę nad rachunkami przedsiębiorców. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • waju(2017-09-02 13:12) Zgłoś naruszenie 90

    I tym calym arsenalem srodkow maja sie poslugiwac urzednicy wzieci z lapanki, najczesciej tuz po studiach, bo kto by chcial pracowac w KAS za 2 tys netto lub mniej. Obywatele, zastanowcie sie czy wam sie to tanie panstwo i oszczedzanie na urzednikach naprawde oplaca?

    Odpowiedz
  • dyzio(2017-09-02 07:16) Zgłoś naruszenie 112

    Vincenty wnuk byłego gubernatora Szeszeli wiedział jak to załatwic. Miał swoich co nie scigał ich za przekrety

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-09-01 14:31) Zgłoś naruszenie 241

    Brakuje jeszcze tortur i powinno byc dobrze. Prywaciarzy wszystko wyspiewa na mekach.

    Odpowiedz
  • Zbyszek 45(2017-09-01 13:57) Zgłoś naruszenie 201

    Nieuczciwi poradzą sobie jak zawsze a pozostałych państwo zastrasza i gnębi. Lepiej siedzieć w spółkach skarbu państwa jak się ma plecy niż tworzyć miejsca pracy i ryzykować wszystkim.

    Odpowiedz
  • Liczyrzepa(2017-09-01 13:25) Zgłoś naruszenie 90

    Fiskus to "stara szkapa" z Zakopanego, zagładzana przez uszczelniaczy. Więcej woźnic z batami na koźle, niż miejsc dla gościÓW. Wystarczy cierpliwie poczekać, aż zdechnie, bo żaden ekolog o niego się nie upomni.

    Odpowiedz
  • o(2017-09-01 13:19) Zgłoś naruszenie 621

    Uczciwi podatnicy nie boją się

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sos(2017-09-01 13:16) Zgłoś naruszenie 231

    Co miesiąc jednolity plik kontrolny, ma pomóc urzędnikom wykryć oszustów?.Ale co to da jak będą sprzedawać bez faktur i paragonów???????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2017-09-01 12:27) Zgłoś naruszenie 121

    powinno być DOBRZE WYNAGRADZANA KADRA - A NIE JEST

    Odpowiedz
  • hun(2017-09-01 11:36) Zgłoś naruszenie 201

    "Trzeba tylko mieć nadzieję, że od rykoszetów nie zginą uczciwi podatnicy. " To jest wojna. A na wojnie jak to na wojnie - straty w ludności cywilnej są nieuniknione :)

    Odpowiedz