statystyki

Opłata rejestracyjna nie wiąże się ściśle z podróżą służbową

autor: Karina Piątek23.08.2017, 07:30; Aktualizacja: 23.08.2017, 07:47
Opłata rejestracyjna jest jedną z należności z tytułu podróży służbowych i dzięki temu jest zwolniona z PIT.

Opłata rejestracyjna jest jedną z należności z tytułu podróży służbowych i dzięki temu jest zwolniona z PIT.źródło: ShutterStock

Lekarze mają przychód i muszą zapłacić podatek dochodowy, gdy ktoś pokrywa im koszty opłaty rejestracyjnej, związanej z uczestnictwem w konferencji naukowej – orzekł WSA w Warszawie.

Nie zgodził się z tym, że opłata rejestracyjna jest jedną z należności z tytułu podróży służbowych i dzięki temu jest zwolniona z PIT.

Takiego zdania była spółka należąca do międzynarodowego koncernu farmaceutycznego. W ramach działań marketingowych sponsorowała ona wyjazdy lekarzy na konferencje naukowe w Polsce i za granicę.

Pokrywała koszty tych wyjazdów, w tym i opłaty rejestracyjne pobierane przez organizatorów konferencji. Uważała jednak, że opłaty te są rodzajem należności za czas podróży służbowych i w związku z tym są zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o PIT.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • anda(2017-08-25 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, tylko w gruncie rzeczy to nie ja będę stratna jeśli przestanę jeździć na konferencje. Szkoda mi tylko pacjentów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane