statystyki

Opłata rejestracyjna nie wiąże się ściśle z podróżą służbową

autor: Karina Piątek23.08.2017, 07:30; Aktualizacja: 23.08.2017, 07:47
Opłata rejestracyjna jest jedną z należności z tytułu podróży służbowych i dzięki temu jest zwolniona z PIT.

Opłata rejestracyjna jest jedną z należności z tytułu podróży służbowych i dzięki temu jest zwolniona z PIT.źródło: ShutterStock

Lekarze mają przychód i muszą zapłacić podatek dochodowy, gdy ktoś pokrywa im koszty opłaty rejestracyjnej, związanej z uczestnictwem w konferencji naukowej – orzekł WSA w Warszawie.

Nie zgodził się z tym, że opłata rejestracyjna jest jedną z należności z tytułu podróży służbowych i dzięki temu jest zwolniona z PIT.

Takiego zdania była spółka należąca do międzynarodowego koncernu farmaceutycznego. W ramach działań marketingowych sponsorowała ona wyjazdy lekarzy na konferencje naukowe w Polsce i za granicę.

Pokrywała koszty tych wyjazdów, w tym i opłaty rejestracyjne pobierane przez organizatorów konferencji. Uważała jednak, że opłaty te są rodzajem należności za czas podróży służbowych i w związku z tym są zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o PIT.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • anda(2017-08-25 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, tylko w gruncie rzeczy to nie ja będę stratna jeśli przestanę jeździć na konferencje. Szkoda mi tylko pacjentów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane