statystyki

Ministerstwo Finansów grozi klauzulą wobec pracowników korzystających z programów motywacyjnych

autor: Agnieszka Pokojska02.08.2017, 16:00
pieniądze

Na praktyki optymalizacyjne z wykorzystaniem programów motywacyjnych wskazują – zdaniem wiceministra Mariana Banasia – wnioski o interpretacje indywidualne.źródło: ShutterStock

Firmy sztucznie dzielą wynagrodzenie wypłacane pracownikom, aby od części środków nie odprowadzać 32-proc. PIT, tylko 19-proc. podatek od przychodów z kapitałów pieniężnych – twierdzi szef Krajowej Administracji Skarbowej w opublikowanym wczoraj komunikacie.

Komunikat ma formę ostrzeżenia, ponieważ jak zapowiada szef KAS, w takich przypadkach fiskus może zastosować klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania.

Na praktyki optymalizacyjne z wykorzystaniem programów motywacyjnych wskazują – zdaniem wiceministra Mariana Banasia – wnioski o interpretacje indywidualne. O ich zaopiniowanie zwraca się do szefa KAS dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, gdy ma podejrzenie, że w danym przypadku może mieć zastosowanie klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania. Jeśli szef KAS potwierdzi, że opisane we wniosku działanie jest faktycznie nastawione wyłącznie na osiągnięcie korzyści podatkowej, to dyrektor KIS odmawia wydania interpretacji.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane