statystyki

O zastosowanie klauzuli nie trzeba już pytać za każdym razem

autor: Agnieszka Pokojska28.08.2017, 07:26; Aktualizacja: 28.08.2017, 09:09
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Wnioskodawcy, który nie będzie zgadzał się z postanowieniem, służą środki zaskarżeniaźródło: ShutterStock

- Podatnik będzie miał pełną wiedzę, że w jego sprawie zastosowano opinię wydaną do innej sprawy, będzie mógł bowiem zapoznać się z aktami swojej sprawy, do której dołączone zostaną opinia i wystąpienie - mówi Roman Kucharczyk, dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Nie musi pan prosić szefa Krajowej Administracji Skarbowej o opinię, gdy ma podejrzenie, że w opisanym we wniosku o interpretację przypadku ma zastosowanie klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania. To przyspieszy wydawanie interpretacji?

Zmiana zasad może wpłynąć na przyspieszenie załatwienia wniosku o wydanie interpretacji, co do którego są wątpliwości. Termin, w jakim szef KAS wydawał opinię, wynosił średnio do czterech tygodni i był uzależniony od wielu czynników, w szczególności od stopnia skomplikowania sprawy i aktualnej liczby procedowanych w tym trybie wniosków. Trzeba mieć na uwadze, że nie są to sprawy proste.

Z drugiej strony teraz to dyrektor KIS musi przeanalizować stany faktyczne (zdarzenia przyszłe) podane we wnioskach i ocenić, czy odpowiadają one zagadnieniu, które było przedmiotem uzyskanych uprzednio opinii.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • obserwator(2017-08-28 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Biedny Romek i biedni ludzie w KIS, czego MFowi się nie chce robić to - prast - wrzucają do KISu

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane