Dzięki wyższej amortyzacji więcej zakupów będzie można wrzucać bezpośrednio w koszty

autor: Agnieszka Pokojska05.07.2017, 07:37; Aktualizacja: 05.07.2017, 08:55

Na podwyższeniu od 2018 r. jednorazowej amortyzacji z 3,5 tys. zł do 5 tys. zł zyskają wszyscy przedsiębiorcy, chyba że już dziś korzystają z preferencji.

O planie nowelizacji ustawy o PIT i CIT już pisaliśmy: Od 2018 r. zmiany w amortyzacji: Komputer za 5 tys. zł od razu kosztem>>

Mali i początkujący

Zmiana obejmie przede wszystkim tych, którzy nie są mali w rozumieniu ustaw o PIT i CIT (tj. mają przychody przekraczające 1,2 mln euro rocznie) i przez to nie mogą dziś korzystać z jednorazowej amortyzacji.

Mali podatnicy oraz ci, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą, mogą już teraz zaliczać bezpośrednio do podatkowych kosztów wydatki na maszyny i urządzenia zaliczone do grupy 3–8 Klasyfikacji Środków Trwałych (z wyłączeniem samochodów osobowych). To oznacza, że już obecnie mogą od razu odliczyć od przychodu wydatek np. na laptop (KŚT 491) o wartości 3,5 tys. zł, jak i o wartości 5 tys. zł.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane