JPK nie tylko dla faktur, lecz także paragonów

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki17.05.2017, 07:44; Aktualizacja: 30.10.2017, 11:07

Resort finansów szykuje specjalne rozwiązanie dla kas fiskalnych, które nie będą działały online. Ich właściciele będą musieli przesyłać szczegółowe informacje o utargu. Może to dotyczyć nawet 600 tys. urządzeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • RS(2018-02-15 15:41) Zgłoś naruszenie 30

  Poszli sprawdzić smażalnię ryb, ale Amber Gold nie było komu sprawdzić.

  Odpowiedz
 • Artur(2018-01-01 19:43) Zgłoś naruszenie 43

  Tragedia co się wyprawia. Posiadam małą jednoosobową firmę i kolejna biurokracja dochodzi. Sam się utrzymuję, odprowadzam podatki, ale czasu na życie brak. Chyba trzeba będzie zamknąć biznes i iść na zasiłek.

  Odpowiedz
 • autor(2017-11-07 07:09) Zgłoś naruszenie 21

  Słabe to jest, słabo mi jest... Poleciłabym w tym wypadku wizytę w najbliższym sklepie rowerowym w celu zakupu koła... Urzędników poprosilbym o to aby wzięli zakupione koło i p..... się w czoło. Następnym krokiem proponowalbym aby każdej osobie przypisany był cień z MF tak aby rejestrowali kiedy puszczamy bąki... oraz żaden przedsiębiorca czy też kowalski nie musiałby kombinować jak koń pod górę gdyby nas na każdym kroku nie okradali... Czytając konstytucję między wierszami... Każdy zobowiązany jest się wypiąć kiedy urzędnik tego chce i dać się wy... w du... .

  Odpowiedz
 • nivki(2017-11-06 10:03) Zgłoś naruszenie 31

  Część takich smażalni po prostu przestanie funkcjonować. Myślenie jak za komuny, że spekulant z batonem od Wedla na Różyku to przyczyna problemów. Przyczyną są za duże podatki dla mikro firm. ******** małego to podłe.

  Odpowiedz
 • acd(2017-05-18 12:07) Zgłoś naruszenie 81

  przecież do książki PiR ksiegowa wpisuje całuy utarg i z faktur i z paragonów , codziennie jest przecież raport dobowy fiskalny .... co mam każdy paragon osobno wpisywac ??? to jest chore ...

  Odpowiedz
 • janek(2017-05-17 18:58) Zgłoś naruszenie 162

  Tylko patrzeć, jak my - konsumenci, będziemy musieli zaprowadzić ewidencję otrzymanych paragonów, oczywiście elektronicznie, po uzyskaniu dostępu do jakiejś specjalnej witryny (np. "e-paragon"), (oczywiście hasła dostępu, certyfikaty, loginy i PIN-y), po przestudiowaniu 150-stronicowej instrukcji i wyjaśnieniu wątpliwości przy pomocy dedykowanej w tym celu infolinii, z czego będziemy robić okresowe sprawozdania, najlepiej przez "epuap", wyjaśniać rozbieżności, korygować ewentualne błędy i... płacić kary za niedopełnienie czegokolwiek. Oczywiście zarobią firmy, które wygrają przetargi na obsługę tego biznesu, będziemy na to kląć i bezsilnie złorzeczyć tym, którzy nam takie obowiązki wprowadzą, a cwaniacy, którzy kręcą podatkowe lody na wielką skalę być może... już wiedzą, jak to wszystko trzeba będzie omijać! No i nie ma się z czego śmiać. Jeśli bowiem nawet przesadzam, to chyba niewiele, bo wszystko to idzie w kierunku jakiegoś szaleństwa i aż się chce zacytować słowa starej piosenki: "A mi się marzy kurna chata, bez paragonów, paragrafów.... itd..... "

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane