statystyki

IPN już lustruje pracowników KAS

autor: Mariusz Szulc11.05.2017, 08:01; Aktualizacja: 11.05.2017, 08:49
IPN archiwum akt

Resort finansów wyjaśnił w odpowiedzi na pytanie DGP, że wszystkie dokumenty zostały przekazane do Biura Lustracyjnego IPN.źródło: Creative Commons

8093 oświadczeń lustracyjnych złożonych przez urzędników zreformowanej skarbówki trafiło do Instytutu Pamięci Narodowej.

– Teraz są one weryfikowane na tych samych zasadach, jak inne podobne dokumenty – poinformowało biuro prasowe IPN w odpowiedzi na pytanie DGP.

Oświadczenia lustracyjne musiał złożyć do końca marca br. każdy pracownik i funkcjonariusz KAS urodzony przed 1 sierpnia 1972 r. Taki obowiązek nałożyła zarówno ustawa „lustracyjna” z 18 października 2006 r. (art. 4 pkt 58 i 59, art. 7), jak i ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej (art. 144).

Urzędnicy KAS musieli oświadczyć, że nie pełnili zawodowej służby ani nie pracowali bądź nie współpracowali z organami wymienionymi w art. 2 ustawy lustracyjnej (m.in. Służba Bezpieczeństwa i wywiad wojskowy). Jeśli do takiej współpracy się przyznali, to nie mogą liczyć na to, że pozostaną w zreformowanej skarbówce.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane