statystyki

IPN już lustruje pracowników KAS

autor: Mariusz Szulc11.05.2017, 08:01; Aktualizacja: 11.05.2017, 08:49
IPN archiwum akt

Resort finansów wyjaśnił w odpowiedzi na pytanie DGP, że wszystkie dokumenty zostały przekazane do Biura Lustracyjnego IPN.źródło: Creative Commons

8093 oświadczeń lustracyjnych złożonych przez urzędników zreformowanej skarbówki trafiło do Instytutu Pamięci Narodowej.

– Teraz są one weryfikowane na tych samych zasadach, jak inne podobne dokumenty – poinformowało biuro prasowe IPN w odpowiedzi na pytanie DGP.

Oświadczenia lustracyjne musiał złożyć do końca marca br. każdy pracownik i funkcjonariusz KAS urodzony przed 1 sierpnia 1972 r. Taki obowiązek nałożyła zarówno ustawa „lustracyjna” z 18 października 2006 r. (art. 4 pkt 58 i 59, art. 7), jak i ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej (art. 144).

Urzędnicy KAS musieli oświadczyć, że nie pełnili zawodowej służby ani nie pracowali bądź nie współpracowali z organami wymienionymi w art. 2 ustawy lustracyjnej (m.in. Służba Bezpieczeństwa i wywiad wojskowy). Jeśli do takiej współpracy się przyznali, to nie mogą liczyć na to, że pozostaną w zreformowanej skarbówce.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane