statystyki

Testowanie wyposażenia aut nie uprawnia do pełnego odliczenia VAT

autor: Łukasz Zalewski10.05.2017, 19:00
samochód

WSA w Warszawie zgodził się z fiskusem, że zastosowane przez spółkę procedury nie wykluczają użycia samochodów do celów niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarcząźródło: ShutterStock

Nawet jeśli pracownicy po godzinach sprawdzają, czy zamontowana w służbowym samochodzie instalacja gazowa działa prawidłowo, nie oznacza to, że pojazd jest wykorzystywany wyłącznie do działalności gospodarczej – orzekł wczoraj NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, która produkuje i sprzedaje samochodowe instalacje gazowe LPG i CNG, dopasowane do silników w pojazdach różnych marek. Za każdym razem przed sprzedażą instalacji danego rodzaju firma przeprowadza testy.

W praktyce odbywa się to w ten sposób, że kupuje samochody, wyposaża je w odpowiedni rodzaj instalacji, a następnie udostępnia je pracownikom do testowania. Ci podpisują umowę i protokół wydania pojazdu. Z dokumentu wynika, że auta mają być wykorzystywane do użytku służbowego. Tylko w wyjątkowych sytuacjach pracodawca zezwala na korzystanie z pojazdu do celów prywatnych.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane