statystyki

Testowanie wyposażenia aut nie uprawnia do pełnego odliczenia VAT

autor: Łukasz Zalewski10.05.2017, 19:00
samochód

WSA w Warszawie zgodził się z fiskusem, że zastosowane przez spółkę procedury nie wykluczają użycia samochodów do celów niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarcząźródło: ShutterStock

Nawet jeśli pracownicy po godzinach sprawdzają, czy zamontowana w służbowym samochodzie instalacja gazowa działa prawidłowo, nie oznacza to, że pojazd jest wykorzystywany wyłącznie do działalności gospodarczej – orzekł wczoraj NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, która produkuje i sprzedaje samochodowe instalacje gazowe LPG i CNG, dopasowane do silników w pojazdach różnych marek. Za każdym razem przed sprzedażą instalacji danego rodzaju firma przeprowadza testy.

W praktyce odbywa się to w ten sposób, że kupuje samochody, wyposaża je w odpowiedni rodzaj instalacji, a następnie udostępnia je pracownikom do testowania. Ci podpisują umowę i protokół wydania pojazdu. Z dokumentu wynika, że auta mają być wykorzystywane do użytku służbowego. Tylko w wyjątkowych sytuacjach pracodawca zezwala na korzystanie z pojazdu do celów prywatnych.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane