Zator w urzędach skarbowych: Działalność firmy rozpoczniesz z bardzo dużym poślizgiem

autor: Mariusz Szulc, Łukasz Zalewski16.01.2017, 07:16; Aktualizacja: 16.01.2017, 07:23

Urzędy skarbowe informują, że od 1 stycznia br. mają dwa miesiące na weryfikację, czy firma może być VAT-owcem. Wcześniej rejestracja odbywała się niemal z dnia na dzień.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • podatnik(2018-02-15 15:59) Zgłoś naruszenie 10

    Zarejestrowalam dzialalnosc w grudniu 2017, mamy polowe lutego a ja nadal nie mam zgody US na VAT EU. moim celem jest handel w Europie, a puki co ne moge wykonac zadnej czynnosci. Od 2.5mca mam firme tylko na papierze, Dosylam tylko kolejne oswiadczenia do US, co chce sprzedawac, komu, po no i dlaczego. To skandal! Chcialam sprobowac swoich sil w Polsce ale widze ze sie nie da. Nie jestem Vatowcem ,chce jedynie zwolnieia z VAT EU, a i tego otrzymac nie moge. Jeszcze 2 mce i zakoncze swoja przygode z dzialalnoscia, bo w tym kraju sie nie da. Witajcie czechy badz slowacja

    Odpowiedz
  • Zdruzgotana(2017-08-18 12:01) Zgłoś naruszenie 40

    Tydzień po złożeniu VAT-R zadzwonił do mnie pan z US w sprawie nowej działalności, wszystko mu wyjaśniłam po czym stwierdził, że być może będę jeszcze proszona o przesłanie umowy najmu.A dzisiaj (po miesiącu od rozmowy) dostałam pismo z US, z informacją o odmowie rejestracji. W piśmie US informuje o nowym terminie załatwienia sprawy 11/09/2017 i prosi o przedstawienie umowy najmu. Dwa miesiące!!!! - termin przewidziany w ordynacji podatkowej dla wyjątkowo skomplikowanych spraw. BRAK MI SŁÓW. PS Przedmiot działalności - BIURO RACHUNKOWE!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ANTYPOLIII(2017-06-04 16:21) Zgłoś naruszenie 60

    MACIE ZA SWOJE!!JAK SĄ WYBORY, TO MATOŁ JEDEN Z DRUGIM,NIE IDZIE DO URN, BO PO CO, CO TO PANIE ZMIENI?!!!A POTEM NARZEKANIE I UTYSKIWANIE!!POLAK ZAWSZE BYŁ GŁUPI!!

    Odpowiedz
  • urzędnik(2017-01-18 11:45) Zgłoś naruszenie 41

    Gdyby sądy i Gminy na etapie wydawania KRS czy Wpisu do CEIDG od razu weryfikowały takie dane jak rodzaj prowadzonej dział. - np. sprzedaż hurtowa maszyn bądź prowadzenie restauracji w lokalu mieszkalnym ???, oraz tytuł prawny do siedziby i miejsca wykonywania dział. nie byłoby przestoju w US pod względem rejestracji do VAT. A tak to znowu winni urzędnicy skarbowi bo się czepiają niesłusznie , gdy rejestruje się 30 spółek pod jednym adresem bez prawa do lokalu, albo pan x rejestruje sobie dział. gosp. w mieszkaniu pana y,komunalnym lub spółdzielczym - bez prawa własności, bez zgody i wiedzy właściciela.

    Odpowiedz
  • deprecha(2017-01-16 13:09) Zgłoś naruszenie 210

    Jak zwykle spiskowe myślenie. Oszustów jest 2%, ale zamiast kształcić swoich myśliwych dla tych 2%, to wymyślają niedogodności dla 98%. Zastanawiam się im daje ta weryfikacja. Przypuszczam, że nic, bo pewnie nic nie skumają z kombinacji ekstra przekręciarza. A i tak na etapie rejestracji nie ma żadnych danych o przekręcie. Dane te powstają po kilku miesiącach obrotu.

    Odpowiedz
  • keszet(2017-01-16 09:56) Zgłoś naruszenie 92

    Dobra zmiana(?).

    Odpowiedz
  • Jerzy(2017-01-16 09:36) Zgłoś naruszenie 71

    Przypominają mi się czasy sprzed 1989 roku.

    Odpowiedz
  • Szj (2017-01-16 09:31) Zgłoś naruszenie 181

    Lepiej nie posiadać w Polsce tzw swojego biznesu bo noce nie przespane i koszty większe od przychodow

    Odpowiedz
  • tomus(2017-01-16 09:26) Zgłoś naruszenie 120

    za dwa miechy wejdzie KAS wtedy to bedzie dopiera bajzel

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robert(2017-01-16 09:19) Zgłoś naruszenie 312

    Witam, czy mogę zarejestrować działalność gospodarczą, zgłosić się jako Vatowca i czekać na łaskawą decyzję US o wpisaniu do rejestru a jak przez te "2 miesiące" nie zapłacę ZUS-u to ZUS mi umorzy składki?

    Odpowiedz
  • Adam(2017-01-16 09:16) Zgłoś naruszenie 93

    I dlatego Polska była jeszcze niedawno eksporterem Iphonów na miliardy złotych

    Odpowiedz
  • z(2017-01-16 09:03) Zgłoś naruszenie 256

    Dwa miechy na sam US kiedy w WB albo na Słowacji wszystko załatwisz przez internet w godzinę. Brawo PISlandia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz