statystyki

Małżeństwo a fiskus: Jeśli bez współdziałania, to i bez solidarnej odpowiedzialności

autor: Agnieszka Pokojska28.11.2016, 20:00
Jeśli mąż nie będzie współdziałał z żoną w prowadzeniu firmy, a przed ślubem podpisze intercyzę, to nie będzie odpowiadał za zaległości podatkowe.

Jeśli mąż nie będzie współdziałał z żoną w prowadzeniu firmy, a przed ślubem podpisze intercyzę, to nie będzie odpowiadał za zaległości podatkowe.źródło: ShutterStock

Mąż nie odpowiada za zaległości podatkowe żony, jeżeli nie współdziałał z nią w jej działalności gospodarczej, a przed ślubem oboje podpisali intercyzę – wyjaśnił dyrektor katowickiej izby.

Z pytaniem wystąpił mężczyzna, który chce powtórnie wziąć ślub ze swoją byłą małżonką. Zamierza podpisać z nią intercyzę – tak samo, jak to zrobił przed zawarciem pierwszego małżeństwa. Wyjaśnił, że przyszła żona prowadzi działalność, ale bez jego udziału. I tak też zostanie po zawarciu ślubu. Podatnik chciał się upewnić, że po ślubie nie będzie odpowiadał za zobowiązania żony.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane