statystyki

Jak opodatkować komórki lokatorskie, garaże i parkingi

autor: Łukasz Zalewski23.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 24.09.2011, 10:17
 • Wyślij
 • Drukuj

Za garaż w podziemiu bloku mieszkalnego właściciele muszą płacić podatek od nieruchomości według wyższej stawki. Taką samą stawkę trzeba stosować do miejsc postojowych i komórek lokatorskich.

reklamareklama


Opodatkowanie garaży i miejsc postojowych zlokalizowanych w podziemiu budynków rodzi spory podatników z gminnymi organami podatkowymi (wójt, burmistrz, prezydent miasta). Większość sądów administracyjnych przyznaje rację organom podatkowym. W efekcie podatnicy od garaży i miejsc postojowych muszą płacić podatek od nieruchomości według stawek właściwych dla budynków pozostałych.

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się więcej na temat:

Opodatkowania garaży

Czy trzeba płacić stawkę maksymalną podatku od nieruchomości

Czy decyzję dotyczącą garażu powinni otrzymać wszyscy współwłaściciele

Stawek za parkingi

Czy lokale użytkowe w bloku podlegają opodatkowaniu

Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak opodatkować komórki lokatorskie, garaże i parkingi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama • Wyślij
 • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 3

 • 1: kika z IP: 82.177.21.* (2013-02-19 18:43)

  Dziś dostałam z gminy wezwanie do podpisania umowy dzierżawę komórki lokatorskiej. Już i tak płacę wysoki czynsz. Czy oni całkiem powariowali???Co jeszcze opodatkują??

 • 2: Krysia z IP: 46.186.60.* (2011-09-28 18:34)

  Państwo polskie jak zwykle nierówno traktuje swoich obywateli.Jak ktoś ma garaż w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, to płaci podatek wg stawki jak za dom mieszkalny ,a jak ktoś ma garaż w budynku wielorodzinnym to płaci podatek wg stawki za budynki pozostałe.Przecież to jawne naruszenie konstytucji!

 • 3: ZGRED z IP: 93.175.70.* (2011-09-23 15:57)

  Ile powinien zapłacić taki co jedzie po chodniku i parkuje pod samym blokiem mając na to pozwolenie policji i spółdzielni mieszkaniowej A osoba niepełnosprawna ma chodzić ulicą??? Przykład na posesji przy ul.Gałeczki38.Niedługo będziemy fruwać jak ptaki bo już wszystkie miejsca parkingowe są zajęte,teraz trzeba wycinać drzewa i likwidować zieleńce i place zabaw dla dzieci co Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa już realizuje,co nie przynosi efektów,Jak był burdel taki jest nadal!!!

czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

reklama