Sprzedaż mieszkania wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego, znajdującego się w budynku, jest objęta jedną 8-proc. stawką podatku od towarów i usług, właściwą dla mieszkania.

Czy od lokalu z miejscem jest wyższa stawka

Deweloper zamierza sprzedawać mieszkanie wraz z garażem zlokalizowanym w części podziemnej budynku mieszkalnego. Nabywca podpisze jeden akt notarialny na mieszkanie oraz przydzielone do niego miejsce w garażu. Czy od sprzedaży lokalu z garażem trzeba będzie naliczyć stawkę podstawową VAT?

Czy od garażu wolno stojącego jest 8-proc. podatek

Spółka posiada garaż wolno stojący, który nie jest w żaden sposób związany z budynkiem mieszkalnym. Chce sprzedać ten garaż. Czy może naliczyć podatek według niższej stawki VAT?

Czy od odrębnego garażu jest podstawowy VAT

Spółka jest właścicielem budynku, w którym zlokalizowane są garaże. Sprzedaje lokale, ale część lokatorów nie decyduje się na zakup dodatkowo miejsca postojowego. Zdarza się, że spółka sprzedaje je później, podpisując odrębny akt notarialny. Czy od takiego wyodrębnionego garażu trzeba zapłacić VAT według stawki podstawowej?

Czy od komórki lokatorskiej trzeba zapłacić VAT

Podatnik zamierza kupić mieszkanie wraz z komórką lokatorską. Czy od takiej transakcji będzie musiał zapłacić VAT?

Czy sąd może orzec niższą stawkę podatku

Spółka uzyskała niekorzystną interpretację indywidualną dotyczącą opodatkowania miejsca postojowego i schowka. Nie zgadza się jednak z interpretacją, ponieważ zamierza sprzedawać mieszkania wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, podpisując jeden akt notarialny. Pomieszczenia nie są więc przedmiotem odrębnej sprzedaży. Czy jeśli złoży skargę do sądu, to może liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie?

Czy sprzedaż dodatkowego lokalu jest opodatkowana

Osoba fizyczna chce kupić mieszkanie z komórką lokatorską i miejscem postojowym w garażu. Podatnik słyszał, że od komórki lokatorskiej i miejsca postojowego, które są sprzedawane wraz z mieszkaniem, będzie naliczony niższy VAT. Czy to prawda?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak opodatkowane VAT są garaże, komórki i miejsca postojowe. W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.