statystyki

Chcąc podważyć ekspertyzę, trzeba przedstawić inną

autor: Katarzyna Rosik13.11.2015, 07:19; Aktualizacja: 13.11.2015, 08:03
WSA dodał, że gdyby spółka podważyła opinię biegłego, przedkładając opinię innego profesjonalisty, wówczas organ musiałby podjąć odpowiednie czynności zmierzające do ich konfrontacji.

WSA dodał, że gdyby spółka podważyła opinię biegłego, przedkładając opinię innego profesjonalisty, wówczas organ musiałby podjąć odpowiednie czynności zmierzające do ich konfrontacji.źródło: ShutterStock

O kompletności opinii biegłego nie przesądza to, jak bardzo jest ona obszerna, tylko czy odpowiada na pytanie postawione w postanowieniu o powołaniu rzeczoznawcy – orzekł WSA w Warszawie.

Spór między spółką a burmistrzem dotyczył podatku od kotłowni, systemu uzdatniania wody oraz ściśle z tym powiązanych przyłączy i instalacji. Spółka uważała, że są one częścią fabryki, a nie odrębnymi urządzeniami budowlanymi, o których mowa w art. 1a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2014 r. poz. 849 ze zm.). Tym samym – twierdziła – nie powinna płacić od nich podatku od nieruchomości.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane