statystyki

Fiskus wesprze innowacyjność

autor: A.P.28.09.2015, 07:17; Aktualizacja: 28.09.2015, 08:11
Podatki

W piątek posłowie przyjęli skorygowany przez komisje sejmowe prezydencki projekt ustawy wspierającej innowacyjność. Dziś preferencje obejmują tylko wydatki na rozwój, jeśli prowadzone prace zakończyły się sukcesem. W ogóle nie można odliczać wydatków na badania naukowe.źródło: ShutterStock

Od 2016 r. przedsiębiorcy będą mogli odliczać od podstawy opodatkowania wydatki na badania i rozwój (B+R) niezależnie od ich efektu.

W piątek posłowie przyjęli skorygowany przez komisje sejmowe prezydencki projekt ustawy wspierającej innowacyjność. Dziś preferencje obejmują tylko wydatki na rozwój, jeśli prowadzone prace zakończyły się sukcesem. W ogóle nie można odliczać wydatków na badania naukowe.

Zgodnie z nowymi przepisami będzie to możliwe. Co do zasady koszty będzie można potrącić w roku ich poniesienia, ale jeżeli nie będzie to możliwe z powodu straty lub niewystarczających dochodów - również w trzech kolejnych latach. Ulga nie będzie dotyczyła całości wydatków na B+R. Przykładowo mikro, mali i średni przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 20 proc. kosztów zakupu materiałów i surowców wykorzystywanych w ramach B+R czy wydatków na ekspertyzy i opinie. Pozostali tylko 10 proc.


Pozostało jeszcze 36% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane