statystyki

Fiskus wesprze innowacyjność

autor: A.P.28.09.2015, 07:17; Aktualizacja: 28.09.2015, 08:11
Podatki

W piątek posłowie przyjęli skorygowany przez komisje sejmowe prezydencki projekt ustawy wspierającej innowacyjność. Dziś preferencje obejmują tylko wydatki na rozwój, jeśli prowadzone prace zakończyły się sukcesem. W ogóle nie można odliczać wydatków na badania naukowe.źródło: ShutterStock

Od 2016 r. przedsiębiorcy będą mogli odliczać od podstawy opodatkowania wydatki na badania i rozwój (B+R) niezależnie od ich efektu.

W piątek posłowie przyjęli skorygowany przez komisje sejmowe prezydencki projekt ustawy wspierającej innowacyjność. Dziś preferencje obejmują tylko wydatki na rozwój, jeśli prowadzone prace zakończyły się sukcesem. W ogóle nie można odliczać wydatków na badania naukowe.

Zgodnie z nowymi przepisami będzie to możliwe. Co do zasady koszty będzie można potrącić w roku ich poniesienia, ale jeżeli nie będzie to możliwe z powodu straty lub niewystarczających dochodów - również w trzech kolejnych latach. Ulga nie będzie dotyczyła całości wydatków na B+R. Przykładowo mikro, mali i średni przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 20 proc. kosztów zakupu materiałów i surowców wykorzystywanych w ramach B+R czy wydatków na ekspertyzy i opinie. Pozostali tylko 10 proc.


Pozostało 36% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane