statystyki

Zawieszenie działalności nie zawsze z odliczeniem

autor: Patrycja Dudek18.08.2015, 07:16; Aktualizacja: 18.08.2015, 08:53

Podatnik, który zaciągnął kredyt na firmę, a następnie zrobił sobie przerwę w jej prowadzeniu, może zaliczyć zapłacone odsetki do kosztów. Warunkiem jest jednak, że sprzęt kupiony za pożyczone pieniądze będzie służył w dalszym biznesie.

Do takich wniosków doszedł dyrektor katowickiej izby. Sprawa dotyczyła podatnika, który świadczył usługi geodezyjne w ramach spółki cywilnej, a zarazem był komandytariuszem w spółce komandytowej o podobnym profilu działalności. Mężczyzna wziął kredyt na spółkę cywilną, kupił specjalistyczne urządzenie geodezyjne, następnie wniósł je aportem do spółki komandytowej i zawiesił prowadzenie biznesu w spółce cywilnej.

Liczył na to, że mimo tej przerwy i tak będzie mógł ujmować w kosztach podatkowych odsetki od kredytu. Argumentował, że prawo pozwala przyjmować w tym czasie należności i regulować zobowiązania powstałe przed datą zawieszenia wykonywania działalności. Wynika to z art. 14a ust. 4 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2015 r. poz. 584) – argumentował.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane