Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak jest, a jak będzie? Wszystko o nowej Ordynacji podatkowej

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Podział na przedawnienie prawa do wymiaru oraz prawa do poboru podatkuTak jestObecnie taki podział dotyczy jedynie podatków, w których zobowiązania powstają na skutek doręczenia decyzji urzędu ustalającej wysokość daniny (art. 68 i 70 o.p.)Tak będziePodział ma obowiązywać w stosunku do wszystkich zobowiązań podatkowych, bez względu na to, czy powstają na skutek doręczenia decyzji przez urząd, czy z mocy prawa.
Podział na przedawnienie prawa do wymiaru oraz prawa do poboru podatkuTak jestObecnie taki podział dotyczy jedynie podatków, w których zobowiązania powstają na skutek doręczenia decyzji urzędu ustalającej wysokość daniny (art. 68 i 70 o.p.)Tak będziePodział ma obowiązywać w stosunku do wszystkich zobowiązań podatkowych, bez względu na to, czy powstają na skutek doręczenia decyzji przez urząd, czy z mocy prawa. / ShutterStock
Łukasz Zalewski ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia LL.M. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Indiany w Bloomington w USA. Od 2012 r. jest adwokatem w Nowym Jorku, a od 2017 r. w Polsce (obecnie radcą prawnym). W wyborach samorządowych 2018 r. kandyduje do Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w okręgu Mirów - Czyste z list KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • gosc
  2015-03-23 07:37:00
  Jak czytam te propozycje, w szczególności terminy przedawnienia zobowiązań to zastanawiam się - dlaczego rządzący uważają na za idiotów?
  Czy chcą by reszta przedsiębiorców i obywateli wyjechała z tego kraju?
  Nic z tego kodeksu i zmian nie wyjdzie a w szczególności na dobre obywatelom - bo urzędnicy zabezpieczyli swoje interesy (5+5 daje 10 lat przedawnienia jak chciało MF a Pani Premier się oburzała - a teraz jezt za; tylko dlatego, że inaczej ponazywali poszczególne terminy).
  Należy zmienić mentalność urzędników w przeciwnym razie nic się nie zmieni.
  Jest przecież k.p.a a niektórym urzędnikom wydaje się, że jest panem i władcą.
  0
 • wjw
  2015-03-19 13:29:22
  A nie l
  eA nie lepiej od razu 20 lat zamiast krętactwa...
  0

Zobacz więcej