statystyki

Pośrednik bez licencji także płaci VAT

autor: Patrycja Dudek31.03.2015, 07:25; Aktualizacja: 31.03.2015, 09:29
nieruchomość

Umowa, która jest nieważna na gruncie prawa cywilnego, może być obciążona podatkiem od towarów i usług – orzekł NSAźródło: ShutterStock

Sprawa trafiła do sądu powszechnego, a ten orzekł, że umowa prowizyjna była nieważna, ale mężczyźnie należy się wynagrodzenie. W przeciwnym wypadku doszłoby do bezpodstawnego wzbogacenia właścicielki domu, która dzięki niedoszłemu pośrednikowi sprzedała własną nieruchomość. Wyrokiem sądu mężczyzna otrzymał wynagrodzenie należne licencjonowanym pośrednikom – 6 proc. ceny sprzedaży domu.

Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • przerażony(2015-03-31 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie się trafił "pośrednik", który twierdził, że pracuje na rynku już ponad 10 lat ale jego poziom wiedzy zaczął mnie zastanawiać i okazało się że ten człowiek nie ma podstawowej wiedzy nt. nieruchomości.Co więcej ten pseudo pośrednik wprowadzał mnie w błąd nawet nie wiedząc o tym. Na koniec okazało się że ten człowiek wcześniej zajmował się sprzedażą bezpośrednią art. elektrycznych. Czy to jest normalne, że o dorobek całego naszego życia zależy od osoby, która jest bardzo wygadana a nie ma pojęcia że może doprowadzić do utraty oszczędności życia. Czy nie można stworzyć jakiegoś systemu informacji o kompetentnych pośrednikach?

    Odpowiedz
  • Amigos(2015-04-01 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    do 1. Przecież obowiązek posiadania licencji przez pośrednika w obrocie nieruchomościami został zniesiony w ramach uwalniania zawodów przez ministra Gowina. I to jest, ~przerażony, odpowiedź na Twoje pytanie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane