statystyki

Naukowiec na urlopie szkoleniowym nie płaci PIT

autor: Mariusz Szulc18.07.2014, 07:17; Aktualizacja: 18.07.2014, 09:32
PIT

PITźródło: ShutterStock

Biolog, który dostaje z uniwersytetu zwrot kosztów kilkuletniego pobytu za granicą i prowadzenia tam badań, nie płaci PIT – potwierdził w wyroku WSA w Poznaniu.

Sąd potwierdził, że naukowiec może skorzystać ze zwolnienia dla diet wypłacanych w podróży służbowej do wysokości wynikającej z rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 29 stycznia 2013 r. (Dz.U. poz. 167). I to nawet gdy przebywa za granicą, na polecenie uczelni kilka lat.

Chodziło o biologa, który miał prowadzić badania na australijskiej uczelni w ramach programu Mobilność Plus. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało pieniądze na ten cel uniwersytetowi, w którym pracował naukowiec.

Następnie uczelnia zawarła umowę z biologiem. Wynikało z niej, że podczas pobytu w Australii nadal będzie on zatrudniony w Polsce, z tym że będzie przebywał w podróży służbowej. Biolog wystąpił o udzielenie mu urlopu szkoleniowego.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane