statystyki

Naukowiec na urlopie szkoleniowym nie płaci PIT

autor: Mariusz Szulc18.07.2014, 07:17; Aktualizacja: 18.07.2014, 09:32
PIT

PITźródło: ShutterStock

Biolog, który dostaje z uniwersytetu zwrot kosztów kilkuletniego pobytu za granicą i prowadzenia tam badań, nie płaci PIT – potwierdził w wyroku WSA w Poznaniu.

Sąd potwierdził, że naukowiec może skorzystać ze zwolnienia dla diet wypłacanych w podróży służbowej do wysokości wynikającej z rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 29 stycznia 2013 r. (Dz.U. poz. 167). I to nawet gdy przebywa za granicą, na polecenie uczelni kilka lat.

Chodziło o biologa, który miał prowadzić badania na australijskiej uczelni w ramach programu Mobilność Plus. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało pieniądze na ten cel uniwersytetowi, w którym pracował naukowiec.

Następnie uczelnia zawarła umowę z biologiem. Wynikało z niej, że podczas pobytu w Australii nadal będzie on zatrudniony w Polsce, z tym że będzie przebywał w podróży służbowej. Biolog wystąpił o udzielenie mu urlopu szkoleniowego.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane