statystyki

Będą zmiany w rozliczeniach twórców i spadkobierców

autor: Agnieszka Pokojska, Łukasz Zalewski07.02.2018, 07:29; Aktualizacja: 07.02.2018, 08:37
Pojawi się nowe zwolnienie z PIT

Pojawi się nowe zwolnienie z PITźródło: ShutterStock

Część zawodów odzyska 50-proc. koszty, znowu będzie można amortyzować otrzymany w spadku lub darowiźnie majątek. Uregulowane zostanie funkcjonowanie firmy po śmierci przedsiębiorcy.

Reklama


Rada Ministrów przyjęła wczoraj dwa projekty: nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych oraz nowej ustawy o zarządzie sukcesyjnym. Pierwszy zmierza do naprawienia przeoczeń i błędów popełnionych w nowelizacji z 27 października 2017 r. (Dz.U. poz. 2175).

Podwyższone koszty

W ustawie o PIT zostanie wprost zapisana możliwość stosowania podwyższonych kosztów przez nauczycieli akademickich (patrz „Wykładowcy na uczelniach także z 50-proc. kosztami” – DGP nr 25/2018). Nowelizacja ma bowiem wypełnić lukę powstałą z początkiem 2018 r. wskutek wprowadzenia do ustawy o PIT listy zawodów objętych 50-proc. kosztami uzyskania przychodów (art. 22 ust. 9b ustawy o PIT).

Dzięki temu przywróci też prawo do podwyższonych kosztów autorom: literatury użytkowej, poradników i podręczników, twórcom gier komputerowych, niektórym tłumaczom i przedstawicielom innych zawodów.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • darei(2018-02-07 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    zamiany, zmiany, zmiany,zmiany,zmiany ciągle zmiany już nikt za tym nie nadąża.

    Odpowiedz
  • Marta(2018-02-07 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Mi teraz zbliża się termin sprawy o spadek, ale moja Pani Adwokat (Justyna Węgrzynowicz-Cichońska - wydaje się bardzo kompetentną osobą) mówi, żebym się nie stresowała, że wszystko będzie dobrze. Uspokaja mnie, bo jak czytam te doniesienia o polskim sądownictwie to po prostu nie nadążam.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane