Jednolity Plik Kontrolny: Kolejne narzędzie rządowej walki o VAT i nowe obowiązki firm

autor: Katarzyna Witwicka24.05.2017, 07:00
Jak szacuje ustawodawca, zmiana ma dotyczyć nawet 80 tys. przedsiębiorców.

Jak szacuje ustawodawca, zmiana ma dotyczyć nawet 80 tys. przedsiębiorców.źródło: ShutterStock

Jeśli posłowie przyjmą projekt, przedsiębiorcy już od 1 września 2017 roku będą musieli przekazywać dobowe wyciągi z rachunków bankowych szefowi KAS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • przedsiebiorca(2017-05-24 08:35) Zgłoś naruszenie 671

    A co z obrotem gotówkowym,sprzedażą paragonową itd?A najlepiej jak by urzędy skarbowe prowadziły księgowość przedsiębiorcom.Co na to MF?

    Odpowiedz
  • Marianna(2017-05-24 11:05) Zgłoś naruszenie 241

    Ale nikt nie zwrócił uwagi, że do urzędów spłyną dane osób prywatnych robiących zakupy w sklepach internetowych? Będzie wiadomo kto, gdzie i za ile kupuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ABC PODATKOWE(2017-05-24 12:38) Zgłoś naruszenie 230

    Najlepsze że stwierdzono że praktycznie nie będzie kosztów. poważnie??? A dlaczego sektor publiczny nie bedzie przesyłał danych. toż to jawna dyskryminacja tego sektora

    Odpowiedz
  • oro(2017-05-24 08:37) Zgłoś naruszenie 170

    To ogromna ilość danych, wpływająca na serwery KAS. Zdecydowanie powinno się zmienić rozporządzenie tak, aby wyciąg codziennie przekazywał bank prowadzący rachunek przedsiębiorcy. To ograniczy ilość podmiotów łączących się z serwerami KAS wyłącznie do banków i kas. Podmioty te posiadają odpowiedni personel i sprzęt, więc obowiązek ten dla zwykłego przedsiębiorcy byłby niezauważalny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • młotek(2017-05-24 15:47) Zgłoś naruszenie 120

    Kto obrobi te informacje ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2017-06-05 15:13) Zgłoś naruszenie 40

    Ja muszę kupić nowelizacje systemu finansowego za 140 tys złoty by wysyłać JPK. Płać i płacz. Bez kosztowo!

    Odpowiedz
  • jajko(2017-05-29 08:41) Zgłoś naruszenie 30

    W tej chwili JPK nie działa, w ogóle tego nie sprawdzają, bo narzędzi nie ma... a dokładają następne? Psychologicznie nastraszyć i kupę roboty dołożyć podatnikowi?

    Odpowiedz