"Licytację z WOŚP trzeba wykazać przed fiskusem"

autor: Ewa Matyszewska13.01.2010, 03:00; Aktualizacja: 15.01.2010, 12:26

Rozmawiamy z KATARZYNĄ WLAZŁO, ekspertem podatkowym - Osoby, które sprzedawały na licytacjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy różne przedmioty, będą musiały rozliczyć taką transakcję podatkowo. Konieczne będzie zapłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych lub VAT

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • Kuba(2010-01-13 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    To może się wydażyć tylko w naszym kraju. Koniec orkiestry.

    Odpowiedz
  • grzegorz t(2010-01-13 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    no tak pomaga się umierającym dzieciom, za to się karze od i polska.

    Odpowiedz
  • KAPITAN ŻBIK(2010-01-13 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    TERAZ NAWET PODATEK ZA DOBROCZYNOŚĆ SKANDAL A CZY TEN BELZEBUB Z TORUNIA PŁACI PODATKI

    Odpowiedz
  • Chyba poddam sie dobrowolnie karze(2010-01-13 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Bo wolę zapłacić niż mieć przez 2 miesiącę kontolę na karku. Nie wiedziałem że aż takie konsekwencje mogą grozić za dobroczynność w naszym państwie.
    Niech Posłowie się zlituja i cos z tym zrobią bo to juz od 18 lat Orkiestra działa i od 18 lat wszyscy nasi Posłowie i Rządy IV RP deklarują zmiany w prawie podatkowym i szczerze ubolewają że jest takie niegodziwe prawo w tej naszej Polsce.
    Ale u nas widać rządzi "układ" którmu ci biedni i dobrotliwi Posłowie nie są w stanie sie przeciwstawić ani nic absolutnie nic zrobić poza ponarzekaniem przed kamerą TV i obiecaniem że już w nastepnej kadencji i następnym Rządzie to już się na pewno to uda...

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-01-13 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    To tylko PO może coś takiego wymyślić, co na to POmatołki?

    Odpowiedz
  • dexter(2010-01-13 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pomagałeś Orkiestrze? Zapłać podatek

    i słusznie jak głupi niech buli .

    Odpowiedz
  • precz z 3 RP(2010-01-13 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    NIEWYDOLNE PAŃSTWO POLSKIE nie umie , nie chce pomoc obywatelom swojego kraju, kiedy obywatele wspierają sie nawzajem, aby PRZEŻYĆ przychodzi MAFIA TUSKA i chce wziąć procent...

    widać ze twoj deficyt bużetowy,Tusk, wymyslony przez człowieka bez peselu jest jedną wielką fikcją, trzeba dokraść, zeby Polska nie zbankrutowała...

    Odpowiedz
  • famaba(2010-01-13 11:02) Zgłoś naruszenie 10

    Na szczęście słupy palikotne nie muszą zapłacić podatku od darowizny

    Odpowiedz
  • do wiktora(2010-01-13 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    znowu bękart używa wszystkich nicków i robi wrażenie ze to rożne osoby piszą a to tylko sam wiktor.nie zmami te numery

    Odpowiedz
  • do 9(2010-01-13 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    a moze tak cos merytorycznie POmatołku? Jka tam Przekazy dnia są? Cos tam pisze? Moze o konflikcie Palikot Schetyna? NIz? Zero? Pusta kartka?

    Odpowiedz
  • do 9(2010-01-13 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    a jakie numery z Wami PO-wcami? Piszesz o numerach Chlebowskiego na cmentarzach i stracjach beznynowych?

    Odpowiedz
  • HL(2010-01-13 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Od sprzedaży używanych rzeczy nie ma przecież VATu, więc nie straszcie ludzi. PCC płaci zaś tylko nabywca, więc to nie problem sprzedającego. Poza tym PCC jest od transakcji pow. 1000 zł.

    Odpowiedz
  • HL(2010-01-13 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wiktorku, weź chociaż nie udawaj, że nie wiesz, że to nie PO wymyśliło podatek od czynności cywilnoprawnych (istniejący w różnych formach od lat 70.) i VAT (istniejący od 1993 r.).

    Odpowiedz
  • do HL(2010-01-13 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    człowiek wykształcony nie pisze "weź".. co mam wziąć?

    Odpowiedz
  • do HL(2010-01-13 12:59) Zgłoś naruszenie 10

    "weź nie udawaj"... no no co za konstrukcja.. godna POmatołka

    Odpowiedz
  • vis(2010-01-13 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dziadowskie państwo, które nie dość że nie realizuje zadań konstytucyjnych, naraża polaków na śmierć to jeszcze obłudnie wszelkie akcje charytatywne obciąża VAT-ami i innymi nieuprawnionymi podatkami. Taka władza powinna być usunięta. I to im szybciej , tym lepiej. To rząd , który stara się doprowadzić do zagłady, szczególnie ludzi po 60-tce.To polacy swoją nieprzemyślaną postawą wybrali taką ekipę mafii i to w skali całej polski.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-01-13 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    najnowsze informacje:
    Zeznania Jacka Rostowskiego przed komisją śledczą stawiają w niekorzystnym świetle Mirosława Drzewieckiego. ..

    no to zaczyna sie przedstawienie

    Odpowiedz
  • HL(2010-01-13 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Wiktorze, myślałem że już jesteśmy na takiej stopie zażyłości, iż mogę się do Pana zwracać nieco swobodniej. Widzę, że się pomyliłem. Przepraszam.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-01-13 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    to nie chodzi o swobodę.. (bo dla swobody jest samo imie) to chodzi o poprawność wypowiedzi

    Odpowiedz
  • Do VIS(2010-01-13 13:18) Zgłoś naruszenie 01

    Od 20 lat żaden z Rządow, a i żaden z Parlamentów nie był w stanie zmienic prawa w tej właśnie kwestii a ty obciążasz akurat PO.

    Powiem ci szczerze - nie dozyjemy zmian prawa w tej sprawiei ani my ani nasze wnuki. Po prostu jesteśmy nieudacznikami i tyle.

    Odpowiedz