"W kryzysie czas pomyśleć o dochodach"

13.02.2009, 03:00

Rozmawiamy z JAROSŁAWEM NENEMANEM, byłym wiceministrem finansów - Dodatkowych pieniędzy można i należy poszukać po stronie podatków pośrednich - szczególnie akcyzy. Są jeszcze obszary, gdzie można zmienić wysokość opodatkowania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • KAROL(2009-02-13 06:32) Zgłoś naruszenie 00

  TO JUŻ BYŁO!!! SIĘGNĄĆ NALEŻY DO GRUP KTÓRE NIE PŁACĄ PIT A MAJĄ DOCHODU!! TO SKANDAL ABY PODATEK DOCHODOWY NIE BYŁ PŁACONY PRZEZ KLER /NIE TYLKO Z DOCHODÓW OSOBISTYCH ALE I OD DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ , MAŁO TEGO ZACHĘCA SIĘ ULGAMI W DAROWIZNACH DLA KLERU!!!/.

  PiS ZAFUNDOWAŁ NAM NOWELIZACJĘ PIT O SKANDALICZNYCH ROZWIĄZANIACH!!! WYMAGA TO TEŻ NOWELIZACJI.

  WYDATKI BUDŻETU SĄ PODWOJONE BO ISTNIEJE CHORY UKŁAD STRUKTUR PAŃSTWA - POWIATY A GMINY, WOJEWODA A MARSZAŁEK, PREZYDENT RZĄD, SEJM- SENAT.SZTABY LUDZI WYKONUJĄCY TE SAME FUNKCJE. MAM WĄTPLIWOŚCI CZY POLSKĘ STAĆ NA TAKIE STRUKTURY. JAKIE BYŁOBY OSZCZĘDNOŚCI LIKWIDUJĄC JEDNĄ WŁADZĘ!!!

  CHCIAŁBYM ZADAĆ PYTANIE ALE I UZYSKAĆ ODPOWIEDZ . CZY ELITY WŁADZY NIE WIDZĄ TYCH STRASZNYCH GŁUPOT W FUNKCJONOWANIU WIELU ZAKĄTKÓW NASZEGO ŻYCIA POLITYCZNEGO, GOSPODARCZEGO ???

  CZYTAŁEM NIE PAMIĘTAM GDZIE - GIERKOWI ZADANO PYTANIE CZY JEST ŚWIADOMY ŻE JEGO WIZYTY W TERENIE SĄ WYSOCE PRZYGOTOWANE A ZAKŁADY KTÓRE ODWIEDZA

  Odpowiedz
 • cd KAROL(2009-02-13 06:44) Zgłoś naruszenie 00

  I OTWIERA PRODUKCJĘ NOWO WYBUDOWANYCH ZAKŁADÓW TO WIELKA FARSA . PODOBNO ODPOWIEDZIAŁ ŻE GOŚCIA PRZYJMUJE SIĘ JAK NAJLEPIEJ.
  CZYLI WIEDZIAŁ ALE NIE ZROBIŁ NIC ABY SKOŃCZYĆ Z GŁUPOTĄ TO SKOŃCZYŁ Z MARNIE.
  TAKI KONIEC CZEKA TE ELITY KTÓRE NIE WEZMĄ SIĘ ZA PRZEBUDOWĘ SKOSTNIAŁYCH STRUKTUR, OGRANICZĄ MARNOTRAWIENIE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH.

  Odpowiedz
 • Twardogłowi(2009-02-13 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  Roztworowski woli zwiększenie podatków niż zwiększenie deficytu.
  Gdzie takiego twardogłlowego Tusk znalazł? Wszyscy robią odwrotnie!

  Odpowiedz
 • mlody(2009-02-13 13:24) Zgłoś naruszenie 00

  Zlikiwidować KRUS i opodatkować rolników-koło 20 mld i nie będą potrzebne jakiejś dziadowskie oszczędności np. na partie

  Odpowiedz
 • Ja jestem za populistycznym ..(2009-02-13 13:40) Zgłoś naruszenie 00

  Ja jestem za populistycznym zwiekszeniem podatkow dla bogatych.

  Odpowiedz
 • ++++++++++++++++++(2009-02-13 17:08) Zgłoś naruszenie 00

  Zwiędzszenie podatków nie jest populistyczne. To po prostu standard w cywilizowanych państwach, że bogaci płacą o wiele wyższe podatki. W Polsce jesy zbyt duży rozdźwięk między bogatymi a biednymi (w krajach starej UE jest ponad 10 razy mniejszy).Nasze państwo przypomina w tej kwestii kraje Trzeciego Świata.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane