Wynajęcie mieszkania i innych nieruchomości powoduje obowiązek zgłoszenia tej działalności w urzędzie skarbowym i rozliczenia podatku dochodowego. Nawet jeżeli trwa to bardzo krótko podczas trwania Euro 2012.

Czy płacić podatek od przyjętego zadatku

Wynająłem część domu kibicom na czas Euro 2012. Zapłatę przyjąłem w dwóch częściach. Jedną jest zadatek wpłacony jeszcze w kwietniu (10 proc.). Pozostałą część należności wpłacą mi z chwilą zakwaterowania (7 czerwca). Czy muszę rozliczyć zadatek w urzędzie skarbowym?

Czy można wybrać rozliczenie ryczałtem

Wyjeżdżam na dwa miesiące do rodziny. W tym czasie, chcę swoje mieszkanie wynająć kibicom. Czy można opłacać ryczałt ewidencjonowany od przychodów uzyskanych od kibiców?

Czy małżonkowie złożą jedno pismo

Mamy z żoną dwa mieszkania. Jedno wynajęliśmy prywatnie dwóm kibicom, którzy przyjadą na Euro 2012. Wiemy, że musimy zgłosić taki najem w urzędzie skarbowym. Czy w sytuacji, gdy mamy wspólność majątkową małżeńską, możemy takie oświadczenie złożyć razem?

Czy płacić VAT od umowy najmu

Mam duży dom w Gdańsku. W całości wynająłem go turystom, którzy przyjechali na Euro 2012. Czy wynajęcie domu na kwatery w czasie euro oznacza, że będę musiał płacić VAT?

Czy urząd może kontrolować najem

Wynająłem mieszkanie na czas trwania Euro 2012. Nie wiedziałem, że trzeba to zgłosić w urzędzie skarbowym. Czy jak tego nie zrobię, bo to zaledwie dwa tygodnie, to urząd może mnie jakoś skontrolować?

Czy należy złożyć zeznanie PIT-28

Wynająłem mieszkanie kibicom. Zgłosiłem to już do urzędu skarbowego. Chcę płacić ryczałt. Czy jeśli wynająłem mieszkanie tylko na tydzień, to na koniec roku też muszę składać oddzielne zeznanie podatkowe?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie skutki podatkowe ma dodatkowy zysk na Euro 2012.