Osoby, które otworzyły działalność gospodarczą w okresie trwania mistrzostw Europy mają identyczne obowiązki, jak przedsiębiorcy działający bez przerwy, m.in. wpłacają zaliczki w PIT.

Czy od drobnej umowy będzie 18-proc. podatek

Podatnik na czas mistrzostw Euro 2012 zawiera umowy-zlecenia i umowy o dzieło z osobami niebędącymi jego pracownikami na okres jednego bądź kilku dni. Dodatkowe osoby będą pomagać w restauracji w przypadku wzmożonego ruchu. Suma należności określonych w umowie zawartych z osobą niebędącą pracownikiem będzie mniejsza niż 200 zł. Czy opodatkować je zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Czy miesięczny zarobek trzeba rozliczyć w urzędzie

Podatnik otworzył mały punkt gastronomiczny na czas Euro. Będzie go prowadził od 1 czerwca do 1 lipca. Czy zarobek, który uzyska z tego biznesu, będzie musiał opodatkować?

Czy firma sezonowa to odrębne źródło dochodów

Podatniczka została zatrudniona w kawiarni przy Stadionie Narodowym. Podpisała umowę-zlecenie z właścicielem restauracji. Czy przepisy podatkowe określają odrębne zasady opodatkowania pracy sezonowej?

Czy każdą nową firmę rejestrować do celów podatkowych

Podatnik w ostatniej chwili zdecydował, że od dziś, czyli 8 czerwca, zacznie prowadzić punkt sprzedaży kanapek, kawy i herbaty. Czy firmę działającą tylko przez miesiąc – w czasie Euro – powinien zarejestrować?

Czy artysta skorzysta z 50-proc. kosztów uzyskania

Podatnik chce malować na ulicy portrety i karykatury kibiców na tle polskich miast lub stadionów. Za wykonane dzieło będzie pobierać opłaty od 50 do 300 zł w zależności od techniki wykonania. Czy do tego typu zarobków może zastosować 50-proc. koszty uzyskania przychodów?

Czy dochody z pracy córki rozliczy rodzic w swoim PIT

Podatniczka ma 16-letnią córkę, która podjęła zarobkową pracę na czas określony. Czy matka będzie musiała rozliczyć uzyskane przez nią kwoty przed urzędem skarbowym?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie skutki podatkowe ma sezonowy zarobek w czasie Euro 2012
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.