Kupujący jest zobowiązany do zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych, jeżeli na terytorium Polski nabywa towar, którego wartość przekracza 1 tys. zł.

Czy przedsiębiorcy płacą PCC i na jakich zasadach

Podatniczka prowadzi hurtownię. Kupiła duży, używany samochód dostawczy, którego będzie używać do rozwożenia towaru. Czy jeżeli rozlicza VAT, to nie musi płacić PCC?

Czy zawsze trzeba składać deklaracje

Podatnik kupił od swojego sąsiada wyposażenie kuchni i sprzęt AGD. Czy musi udać się do urzędu, żeby zapłacić PCC?

Czy sprzedaż przez internet jest opodatkowana

Podatniczka kupiła przez internet używane meble kolonialne, które kosztowały 5 tys. zł i zostały jej przysłane z Indii. Czy musi płacić podatek?

Czy urząd może podważyć cenę zawartą w umowie

Podatnik kupił od swojego kuzyna drogocenne obrazy. Kuzyn sprzedał mu je po bardzo okazyjnej cenie. Podatnik złożył deklarację i zapłacił podatek. Czy urząd może żądać dopłaty PCC?

Czy współwłaściciele płacą jeden podatek

Podatniczka wraz z przyjaciółką kupiły samochód osobowy. Jedna z nich zapłaciła trzy czwarte ceny, druga – pozostałą część. W przyszłości będą dzieliły się kosztami utrzymania samochodu po połowie. Nie zapłaciły jednak PCC. Czy urząd może żądać zapłaty podatku tylko od jednej z nich?

Czy nabycie mieszkania podlega PCC

Osoba fizyczna zamierza kupić mieszkanie od osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej. Zakup zostanie potwierdzony aktem notarialnym. Czy od takiej sprzedaży trzeba zapłacić podatek?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy można uniknąć PCC przy zakupie używanych rzeczy
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania