Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania lub domu

autor: Paulina Bąk15.02.2013, 07:04; Aktualizacja: 15.02.2013, 08:00
Dom

Domźródło: ShutterStock

Zbycie nieruchomości po upływie pięciu lat od kupna lub wybudowania nie podlega PIT. Jeżeli podatnik będzie chciał sprzedać ją wcześniej, może skorzystać z ulg mieszkaniowej lub meldunkowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • olo(2013-02-21 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiście ze zapłacisz ,bo inaczej powiedzą tobie ze zaniżyłeś umowę

    Odpowiedz
  • pracownikususususuususususel(2013-02-19 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Teoretycznie to powinienes otrzymac zwrot podatku.
    Biorac pod uwage inflacje :D

    Odpowiedz
  • jan(2013-02-17 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    kupiłem mieszkanie za 200 tys teraz po upływie 2 lat sprzedaje je za 200 tys, czy mam płacić podatek? nie mam żadnego zysku.

    Odpowiedz
  • do chrisa(2013-02-16 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zgodzę się z Tobą. Tytuł zajmuje 2,5 linijki i na 1 słowo "KALENDARZOWYCH" było az nadto miejsca. To niechlujstwo pismackie i nic poza tym. No i dlaczego muszę wchodzić w pełną treść artykułu, aby zostało sprostowane niechlujstwo w tytule ? To jakaś forma wymuszenia na mnie ?

    Odpowiedz
  • chris(2013-02-16 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do qwerty: pewnie jak się wejdzie w pełną wersję artykułu to jest napisane już dokładnie. Nie czytaj samych tytułów.

    Odpowiedz
  • qwerty(2013-02-16 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    "Zbycie nieruchomości po upływie pięciu lat od kupna lub wybudowania nie podlega PIT. "
    Brakuje jednego, bardzo istotnego słowa - "pięciu lat KALENDZARZOWYCH".
    Nieruchomość nabyta np. 2 stycznia 2007r bez podatku może być sprzedana dopiero od 1 stycznia 2013r.
    Taka jest rzetelnośc dziennikarska

    Odpowiedz
  • nj(2013-02-16 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    lub w 2 lata kupi cos innego wtedy tez nie placi -odp pismo do urzedu skarb

    Odpowiedz