Czy podatnicy już zastosują nowe zasady

Podatniczka po raz pierwszy będzie wypełniała swoje zeznanie roczne. W 2010 roku uzyskała bowiem pierwsze zarobki. Chce przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Czy obowiązują w tym zakresie jakieś nowe regulacje?

Czy organizacje muszą pilnować terminów

Organizacja pożytku publicznego chciałaby z rozliczenia PIT za 2010 rok uzyskać wpłaty jednoprocentowe. Czy musi pamiętać o jakichś obowiązkach?

Czy można przekazać 1 proc. w korekcie

Podatnik praktycznie co roku popełnia błąd w zeznaniu podatkowym i co roku składa jego korektę. Obawia się, że w tym roku może być podobnie. Czy będzie mógł przekazać 1 proc. podatku w korekcie PIT?

Czy nadal podatnik wybiera organizację

Emerytka chciałaby przekazać 1 proc. dla fundacji, która pomogła w leczeniu jej wnuczki. Czy organizację pożytku publicznego, dla której ma być przekazany 1 proc. podatku, wybiera podatnik?

Czy w dwóch PIT można wskazać OPP

Podatniczka w rozliczeniu za 2010 rok składa PIT-28, wykazując przychodu z najmu, oraz PIT-37, wykazując przychody ze stosunku pracy. Czy w obu zeznaniach można wskazać organizację, do której ma wpłynąć 1 proc.?

Czy urząd skarbowy przekazuje środki

W PIT-38 podatnik chce przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Czy pieniądze fizycznie będzie przekazywał naczelnik urzędu skarbowego, który otrzymuje zeznanie?

Czy fiskus może nie przekazać 1 proc.

Podatnik przekaże 1 proc. podatku na rzecz jednej organizacji pożytku publicznego w rozliczeniu za 2010 rok. Czy naczelnik urzędu skarbowego może nie przekazać tych pieniędzy?

Czy trzeba wpłacić należy podatek

Podatnik chciałby w PIT za 2010 rok przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Wie jednak, że będzie musiał dopłacić PIT, na który może nie mieć środków. Czy przekazanie 1 proc. jest uzależnione od wpłacenia należnego podatku?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie są nowe zasady przekazywania 1 proc. organizacjom pozarządowym.