Fiskus dorabia na spóźnialskich przedsiębiorcach: Za dzień spóźnienia z zaliczką - trzy miesiące odsetek

autor: Mariusz Szulc08.12.2016, 07:26; Aktualizacja: 08.12.2016, 13:12
pieniądze, finanse, złotówki

Problemu nie było do końca 2011 r., gdy zaliczka za grudzień była płacona wraz z listopadową (do 20 grudnia).źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów wciąż uważa, że kto spóźni się choćby dzień z zapłatą grudniowej zaliczki, ryzykuje odsetki nawet za trzy kolejne miesiące.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • sa(2016-12-08 10:21) Zgłoś naruszenie 71

  US to organ Państwa miał być wyważony i rozsądny , swobody gospodarcze , a tu mamy po staremu , kto to zdzierstwo ureguluje, aby Państwo było przyjazne dla nas. Dla bogaczy z korpo mlderów z USA,Kanady i innych jest słabe i przepuszcza ok.100mld rocznie ,to są straty. Tu chce zedrzeć z naszych małych chociażby ostatnią koszulę. Nowa zmiano tak być nie może , czas najwyższy to naprawić, nonszalancję interpretacji i ciąganie po sądach !!!.

  Odpowiedz
 • Peter(2016-12-09 08:27) Zgłoś naruszenie 10

  US traktując wpłatę jako nie mającą podstawy i jej nie zwracając powinien zapłacić odsetki. Zapłata długu skutkuje wygaśnięciem zobowiązania do wysokości wpłaty nawet jeśli termin płatności nie nastąpił, a wierzyciel nie może odmówić przyjęcia zapłaty, ordynacja podatkowa tego nie zmienia.

  Odpowiedz
 • Radca(2016-12-11 12:53) Zgłoś naruszenie 03

  Przedsiębiorca powinien przestrzegać wszelkich terminów okreslonych w prawie. I nie ma tu wyjątków. Rozsądny przedsiębiorca zabezpiecza swoje inetresy współpracując z ekspertami z prawa pracy, z dziedziny kadr i płac. Tyle i aż tyle. Warto sprawdzić specalistów z Seka s.a.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane