statystyki

E-hazard umyka celnikom. Trwa walka z wiatrakami

autor: Sylwia Czubkowska01.12.2016, 07:58
Celnicy nie mają podstaw prawnych do ścigania globalnych serwisów zarejestrowanych za granicą

Celnicy nie mają podstaw prawnych do ścigania globalnych serwisów zarejestrowanych za granicąźródło: Dziennik Gazeta Prawna

BUKMACHERKA Służba celna namierzyła i zablokowała 668 domen, ale procederu nie udaje się wyplenić. Z nielegalnego rynku, którego wartość liczona jest w miliardach, wyegzekwowano zaledwie 78 tys. zł kar

88 postępowań karnych skarbowych, z których 38 zostało zakończonych ukaraniem sprawców na łączną kwotę grzywien ponad 75 tys. zł. Trzy sprawy doszły do etapu aktu oskarżenia i zasądzenia grzywien o wartości ponad 3 tys. zł – takimi efektami pochwaliło się Ministerstwo Finansów za 2015 r. To efekt namierzenia 668 domen i zablokowania treści propagujących lub wprost prowadzących do nielegalnie funkcjonujących na polskim rynku firm prowadzących zakłady w sieci. Jak słaby jest to wynik, najlepiej widać, gdy zderzy się to z szacunkami na temat całego rynku e-hazardu w Polsce. Z danych firmy badawczej Roland Berger wynika, że niezarejestrowane w Polsce, więc nielegalne, duże firmy oferujące zakłady wzajemne (czyli bukmacher) online mają u nas w granicach 90 proc. udziału w całym rynku dwa lata temu wycenianym na około 5 mld zł.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • kolega i przyjaciel PI(2016-12-01 16:49) Zgłoś naruszenie 141

  Dajcie funkcjonować profesjonalnej Służbie Celnej aby jak w Ameryce mogła spokojnie wykonywać swoje obowiązki i strzec granic RP przed napływem broni, alkoholu, papierosów, CITEZ, chemikaliów, odpadów i stać na straży praw własności intelektualnej itp. Który lobbysta i w jakim celu doprowadził do demontażu Służy Celnej? Kto na tym zarobi? PIS przegrał wybory w Ministerstwie Finansów.

  Odpowiedz
 • master(2016-12-01 11:27) Zgłoś naruszenie 70

  Za moment w sejmie wprowadzi się podatek ggr 20% (poprawki Gowina) to szara strefa zniknie, wraz z paroma firmami hahaha. I tak kończą cwaniaki.

  Odpowiedz
 • leo(2016-12-01 10:57) Zgłoś naruszenie 68

  najwyższy czas skończyć z tym bezprawiem, nielegalne podmioty nie mogą mieć lepszych warunków niż uczciwe firmy płacące podatki.

  Odpowiedz
 • ptak(2016-12-02 13:24) Zgłoś naruszenie 11

  nielegalni obracają 5 mld zł rocznie a kary to 78 tys. zł - to jakaś kpina! rzeczywiscie żyjemy w państwie teoretycznym. szkoda, że władza nie chce zająć się problemem na poważnie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane