Mazowieccy funkcjonariusze KAS ujawnili 39 nielegalnych automatów do gier. Wartość rynkowa zabezpieczonych urządzeń wynosi 468 tys. złotych - poinformowała w komunikacie poinformował Krajowa Administracja Skarbowa.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało radio RMF FM.

Funkcjonariusze Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspierani przez funkcjonariuszy Łódzkiego i Wielkopolskiego UCS przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W sześciu lokalach na terenie Warszawy i okolic, ujawnili nielegalne automaty do gier. W kontrolowanych pomieszczeniach zastali także osoby, które grały na automatach - czytamy w komunikacie.

Reklama

„Niepozorne automaty do gier są skonstruowane w taki sposób, aby grający najczęściej przegrywał, mając jednocześnie nadzieję, że kolejna gra przyniesie mu zwycięstwo. Dlatego, warto pamiętać, że jedynym wygranym w tej grze jest właściciel nielegalnych automatów" – podkreślił Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz. Zaznaczył, że nie tylko, nie opłaca on należnych podatków, ale i wyciąga pieniądze z kieszeni graczy. " Znamy przypadki w których jeden nielegalny automat do gry przynosi oszustom zysk nawet w wysokości ponad 2 tys. zł jednego dnia" - dodał.

Funkcjonariusze w toku podjętych działań zabezpieczyli między innymi monitoring, telefony komórkowe, dokumentację nielegalnej działalności oraz blisko 40 tys. zł, a także 39 automatów o wartości 468 tys. zł.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.