statystyki

Fiskus krytyczny wobec ulg dla pojazdów elektrycznych

autor: Jakub Pawłowski24.11.2016, 07:14; Aktualizacja: 24.11.2016, 10:13
samochód elektryczny

Ministerstwo Finansów krytycznie jednak odniosło się przede wszystkim do pomysłów zwolnienia pojazdów elektrycznych z VAT i akcyzyźródło: ShutterStock

Ministerstwu Finansów nie podobają się proponowane zachęty podatkowe dla posiadaczy samochodów elektrycznych. Twierdzi, że nie przekona to Polaków, by przesiedli się do dużo droższych pojazdów niskoemisyjnych, za to znacznie obciąży budżet państwa.

To główne zastrzeżenia fiskusa do pomysłów Ministerstwa Energii. Przed tygodniem skończyły się konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe do opracowanych przez ten resort Krajowych Ram Polityki Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych.

ME przedstawiło w nich plan rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w Polsce. Cele ma ambitne: ponad milion samochodów zasilanych prądem i to już do 2025 r.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Hackenbush(2016-11-24 13:39) Zgłoś naruszenie 60

    Widzę tu pewną sprzeczność logiczną - skoro proponowane ulgi nie przekonają Polaków, "by przesiedli się do dużo droższych pojazdów niskoemisyjnych", to chyba nie obciąży obciąży to budżetu państwa? Jakim ciężarem może być ulga, z której podatnicy nie korzystają?

    Odpowiedz
  • fisher(2016-11-24 19:52) Zgłoś naruszenie 11

    pisowska logika

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane