Konstytucja dla biznesu: Fiskus złagodnieje, obciążenia dla przedsiębiorców spadną

autor: Mariusz Szulc, Łukasz Zalewski21.11.2016, 07:38; Aktualizacja: 21.11.2016, 08:12
Wicepremier Mateusz Morawiecki w drugim dniu Kongresu 590

Minister finansów musiałby wydawać interpretację ogólną zawsze, gdy NSA wyda wyrok uchylający interpretację indywidualną. Dziś w takiej sytuacji minister zmienia jedynie interpretację indywidualną.źródło: PAP
autor zdjęcia: Darek Delmanowicz

 Będzie ulga na złe długi w podatkach dochodowych. Dziedziczenie firmy będzie nieopodatkowane. Minister finansów będzie musiał wydać interpretację ogólną, gdy wyrok NSA będzie sprzeczny z jego wcześniejszym stanowiskiem

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Henryka(2016-11-22 09:17) Zgłoś naruszenie 40

    Szanowna Redakcjo, a jak ma sie do tego co piszecie ten punkt : 7a. Przepisów ust. 1 pkt 4a, 46a i 46b nie stosuje się, jeżeli samochody osobowe są wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika.

    Odpowiedz
  • Luk(2016-11-22 07:57) Zgłoś naruszenie 20

    Mieliśmy z żoną wziąć samochód w leasing, ale chyba poczekamy na te "dobre zmiany", bo nie wiem ile w końcu trzeba będzie za niego zapłacić. Minister Morawiecki mówi co innego, minister Kowalczyk co innego, premier Szydło jeszcze coś innego, a Kaczyński przedsiębiorcom grozi. Klimat dla biznesu mamy znakomity, nic tylko inwestować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • skarbona(2016-11-21 14:51) Zgłoś naruszenie 20

    "Fiskus złagodnieje, obciążenia dla przedsiębiorców spadną" a budżet sam się zapełni za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

    Odpowiedz
  • A Rzeczywistość ... SKRZECZY pospolicie (2016-11-21 12:07) Zgłoś naruszenie 80

    Z Konstytucją Morawieckiego dla biznesu .... to jest tak samo jak ze słynną "TECZKĄ GOTOWYCH PROJEKTÓW" PIS, ... którą p. Szydło machała przed Ciemnym Ludem przed wyborami ... jako sztandarem PIS-BOLSZEWIKÓW

    Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2016-11-21 12:07) Zgłoś naruszenie 90

    trwają umowy leasingu operacyjnego, nie wolno zmieniać reguł odliczeń w trakcie ich trwania jak w Polsce można prowadzić planowaną działalność gospodarczą? Przecież te koszty opłat leasingu zostały wkalkulowane w plan działalności na trzy lata !!! To jest koszmar Panie Morawiecki a nie wolność gospodarcza!!!

    Odpowiedz
  • gościnnie(2016-11-21 10:16) Zgłoś naruszenie 120

    Dla mnie jak przeczytałam bynajmniej, obciążenia moim zdaniem rosną, a nie maleją, w sposób ukryty zwiększa się podatki

    Odpowiedz
  • przedsiebiorca(2016-11-21 09:30) Zgłoś naruszenie 40

    Ustawa miałaby wejść w życie już od czerwca 2017 r.?????Znów tylko obiecanka.Teraz w obiecanki nikt nie wierzy.Zobaczymy jak wejdzie i co jest grane.

    Odpowiedz