statystyki

Nawet pół miliona złotych za pomoc słupowi

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska26.10.2016, 07:01; Aktualizacja: 26.10.2016, 15:19
Powitanie, uścisk rąk

Pełnomocnikiem w sprawach podatkowych wcale bowiem nie musi być profesjonalista. Solidarna odpowiedzialność może objąć każdego, kto wypełni za nową firmę zgłoszenie rejestracyjne VAT-Rźródło: ShutterStock

Kto pomoże w rejestracji spółki dla celów VAT, będzie przez pierwsze pół roku odpowiadać za jej ewentualne zaległości podatkowe do kwoty kilkanaście razy wyższej, niż zakładał pierwotny projekt Ministerstwa Finansów.

Taką solidarną odpowiedzialność będą ponosić przede wszystkim doradcy podatkowi, adwokaci i radcowie prawni. Ale nie tylko. Obejmie ona każdego, kto będzie pełnomocnikiem podatnika.

To – jak uzasadnia Ministerstwo Finansów – ma ograniczyć karuzele podatkowe i rejestrowanie słupów przez pełnomocników. Proponowany przepis nie posługuje się jednak takimi pojęciami.

Pełnomocnik ma odpowiadać solidarnie z podatnikiem za zaległości powstałe w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od rejestracji dla celów VAT.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • As(2016-10-26 21:32) Zgłoś naruszenie 74

  Jesteś uczciwy i taka chcesz prowadzić działalność , nie lekaj się niech się boją złodzieje oszuści wszelkiej maści cwaniaczki, którzy kosztem uczciwych obywateli chcasie wzbogacić. Kary surowe i bezwzględne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jawa(2016-10-26 16:29) Zgłoś naruszenie 46

  a slupowi bezrobotnemu lub bezdomnemu to co zrobia??? nic !!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • rotter(2016-10-27 10:08) Zgłoś naruszenie 30

  Ale patologia-dostając zlecenie na rejestrację spółki NIE MAM ŻADNEGO WPŁYWU NA SPOSÓB JEJ FUNKCJONOWANIA. Nie pracuje tam mówiąc najoględniej. Idąc ta "mądra" filozofia lekarz odpowiada że każde zachorowanie pacjenta do roku po wizycie a wydział komunikacji za wypadek każdego kierowcy bo wydał mu uprawnienia...

  Odpowiedz
 • a~~(2016-10-26 18:15) Zgłoś naruszenie 33

  czyli nowi klienci nawet ci uczciwi "a kysz" chore przepisy

  Odpowiedz
 • Banki to Najlepsze Słupy(2016-10-28 13:13) Zgłoś naruszenie 00

  Mogą oddać Lokaty w formie Kredytów swojakom..... A potem Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma psi obowiązek przynieść gwarantowane 100tys Ero od każdej lokaty!!!!! Ostatnio bez problemu wyciągnięto ponad 1 mld zł z jednego Banczku pod Warszawką. Więc po co bawić się w słupy co jest karalne. Lepiej być nieroztropnym Bankiem dającym kredyty "słabym" kredytobiorcom legitymującym się dowodami z kserokopiarki - najśmieszniesze że ten proceder trwa już 20 lat i nikt nie widzi nic zdrożnego - bo "oszukiwane" są tylko Banki a Fundusz nie traci bo to kasa składkowa znaczy NICZYJA.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane