statystyki

Nowe pomysły na walkę z wyłudzaniem VAT

autor: Agnieszka Pokojska18.10.2016, 07:19; Aktualizacja: 18.10.2016, 08:22
Podatki

Pierwotny projekt zakładał, że kaucję rejestracyjną (od 20 tys. zł do 200 tys. zł.) będą musiały zapłacić podmioty, które zalegają z podatkami lub co do których istnieje niebezpieczeństwo powstania zaległości.źródło: ShutterStock

Nie będzie kaucji rejestracyjnej dla firm – wynika z najnowszego projektu nowelizacji ustawy o VAT.

Pierwotny projekt zakładał, że kaucję rejestracyjną (od 20 tys. zł do 200 tys. zł.) będą musiały zapłacić podmioty, które zalegają z podatkami lub co do których istnieje niebezpieczeństwo powstania zaległości. Miały ją też składać podmioty rejestrujące się na VAT, które wcześniej zostały wyrejestrowane z innych powodów niż zawieszenie działalności. Kaucja miała być także wymagana, gdy osoby składające zgłoszenie lub zaangażowane w działalność zostały prawomocnie skazane za przestępstwo skarbowe.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • od 25 lat(2016-10-18 10:33) Zgłoś naruszenie 10

    Śmieszne, że przy takim ogromie urzędników, ten temat jeszcze nie zamknięto . Chyba komuś się to opłaca. Dlaczego w innych krajach nie ma tego problemu? Tylko ze w Polsce złośliwie niszczą ludzi za 100 zł, a prawdziwi przestępcy bezkarnie wyciągają od podatników miliardy. I tak jest od 25 lat.

    Odpowiedz
  • pytanie(2016-10-18 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieszne, że przy takim ogromie urzędników, ten temat jeszcze nie zamknięto . Chyba komuś się to opłaca. Dlaczego w innych krajach nie ma tego problemu?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane