statystyki

Nowe pomysły na walkę z wyłudzaniem VAT

autor: Agnieszka Pokojska18.10.2016, 07:19; Aktualizacja: 18.10.2016, 08:22
Podatki

Pierwotny projekt zakładał, że kaucję rejestracyjną (od 20 tys. zł do 200 tys. zł.) będą musiały zapłacić podmioty, które zalegają z podatkami lub co do których istnieje niebezpieczeństwo powstania zaległości.źródło: ShutterStock

Nie będzie kaucji rejestracyjnej dla firm – wynika z najnowszego projektu nowelizacji ustawy o VAT.

Pierwotny projekt zakładał, że kaucję rejestracyjną (od 20 tys. zł do 200 tys. zł.) będą musiały zapłacić podmioty, które zalegają z podatkami lub co do których istnieje niebezpieczeństwo powstania zaległości. Miały ją też składać podmioty rejestrujące się na VAT, które wcześniej zostały wyrejestrowane z innych powodów niż zawieszenie działalności. Kaucja miała być także wymagana, gdy osoby składające zgłoszenie lub zaangażowane w działalność zostały prawomocnie skazane za przestępstwo skarbowe.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • od 25 lat(2016-10-18 10:33) Zgłoś naruszenie 10

    Śmieszne, że przy takim ogromie urzędników, ten temat jeszcze nie zamknięto . Chyba komuś się to opłaca. Dlaczego w innych krajach nie ma tego problemu? Tylko ze w Polsce złośliwie niszczą ludzi za 100 zł, a prawdziwi przestępcy bezkarnie wyciągają od podatników miliardy. I tak jest od 25 lat.

    Odpowiedz
  • pytanie(2016-10-18 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieszne, że przy takim ogromie urzędników, ten temat jeszcze nie zamknięto . Chyba komuś się to opłaca. Dlaczego w innych krajach nie ma tego problemu?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane