Jednolity Plik Kontrolny: Czas na małe i średnie przedsiębiorstwa

autor: Katarzyna Witwicka09.10.2016, 16:00; Aktualizacja: 09.10.2016, 18:49
księgowa, podatki, księgowy, urzędnik

Kto od 1 stycznia 2017 roku będzie musiał wdrożyć JPK?źródło: ShutterStock

Do nowych zasad raportowania od 1 stycznia 2017 roku będą musiały przygotować się małe i średnie przedsiębiorstwa. Ponadto, jeśli prowadzą księgi podatkowe w formie elektronicznej, będą zobligowane do comiesięcznego raportowania ewidencji VAT organom skarbowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Ola(2016-12-13 15:04) Zgłoś naruszenie 20

    JPK to kolejne obowiązki dla księgowych, więc program powinien ułatwiać pracę. Mi szef kupił Symfonię 2.0 i pracuje się na niej bezproblemowo, jest łatwa w obsłudze i działa bardzo płynnie.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-10-11 11:43) Zgłoś naruszenie 10

    JPK - czas zacząć dobijać małe i średnie polskie firmy . TTiP , TTiP , hura .

    Odpowiedz
  • k(2016-10-09 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Obowiązek przekazywania danych w formie JPK jako ostatnich obejmie mikroprzedsiębiorstwa. (...) Takie firmy będą musiały wdrożyć struktury JPK do 1 stycznia 2016 roku. Chyba coś się komuś pomyliło?! To w końcu od kiedy mikroprzedsiębiorstwa?

    Odpowiedz
  • Jadzia(2016-12-16 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ola dobrego szefa masz;) na dobry program postawił ;)

    Odpowiedz
  • Maria Prószyńska(2017-08-23 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    W firmie, w której pracuje wdrożyliśmy system CRM żeby wysyłać JPK. Ogólnie to teraz jesteśmy zadowoleni, ale na początku nas wkurzyły te kolejne zmiany. https://kamflex.pl/blog/73#jednolity-plik-kontrolny

    Odpowiedz
  • Nikola(2017-01-02 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę się obawiam tych większych uprawnień. JPK mnie dotyczy od stycznia, więc lekki stres jest. Kupiłam symfonię 2.0 z gwarancją, na której będę wypełniać te pliki, więc myślę, że wszystkie dane będą poprawne.

    Odpowiedz
  • Marecki(2017-01-16 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Miało działać i działa. Mam Sprzedaż i Magazyn oraz Finanse i księgowość z WAPRO i nie ma problemów - system działa. Miałem już nawet kontrolę (!) i jak widać jeszcze mam dostęp do komputera..... Także z dużej chmury mały deszcz, dobry program sobie poradzi a porządek w papierach trzeba mieć swoją drogą.

    Odpowiedz