statystyki

Najczęstsze problemy z jednolitym plikiem kontrolnym

autor: _03.10.2016, 09:16; Aktualizacja: 04.10.2016, 10:27

Standardem jest, że duże podmioty korzystają z systemów do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP). Każde zdarzenie w firmie jest w nim rejestrowane. Jego prawidłowe działanie jest warunkiem sprawnego prowadzenia biznesu, a stosowanie opiera się na ściśle określonych procedurach

Wszelkie zmiany muszą być zatem w pierwszej kolejności dokładnie zaplanowane, a następnie w wielu przypadkach sprawdzone na testowych wersjach systemu.

Bez wątpienia dużym problemem jest również ponadnarodowość przedsiębiorstw. Oddziały zlokalizowane w różnych krajach korzystają bardzo często z tego samego systemu informatycznego, w związku z czym każdą, nawet najmniejszą zmianę należy skonsultować z zagranicznymi administratorami. Już samo zdefiniowanie wymagań staje się problemem, gdyż schematy są opublikowane wyłącznie w języku polskim.

Wszystko to sprawia, że wprowadzenie odpowiednich zmian w systemach ERP jest niezwykle czasochłonne i uciążliwe. Cały proces może trwać nawet trzy – cztery miesiące. Jest to bowiem bardzo wymagający i zindywidualizowany proces, który musi zostać dostosowany do profilu działalności danego przedsiębiorstwa.


Pozostało jeszcze 97% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane