statystyki

Przedsiębiorcy odliczą więcej na innowacyjność

autor: Agnieszka Pokojska26.09.2016, 07:38; Aktualizacja: 26.09.2016, 09:13
wynagrodzenie pensja wypłata pieniądze

Resort chce stworzyć nową kategorię firm – przedsiębiorstwo innowacyjne, które mogłoby korzystać z dodatkowych preferencjiźródło: ShutterStock

Firmy powinne móc odpisać nawet 100 proc. wydatków na badania i rozwój – uważa Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Chce to zaproponować w tzw. dużej ustawie o innowacyjności.

Dodatkowo resort chce stworzyć nową kategorię firmprzedsiębiorstwo innowacyjne, które mogłoby korzystać z dodatkowych preferencji. Takie firmy byłyby inaczej traktowane, np. w trakcie kontroli skarbowej.

– Na razie pracujemy nad zdefiniowaniem, czym charakteryzowałoby się takie przedsiębiorstwo oraz na jakie korzyści mogłoby ono liczyć – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Dodał, że obecnie resort analizuje zagraniczne modele takiego przedsiębiorstwa. Polskie rozwiązanie przygotowuje we współpracy z Ministerstwem Rozwoju.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane