statystyki

PIT od wygranych: Niższa danina od nagród wciąż nie dla firm

autor: Agnieszka Pokojska29.08.2016, 20:00
samochody

Z pytaniem wystąpił przedsiębiorca zajmujący się naprawianiem samochodów.źródło: ShutterStock

Fiskus nadal nie uwzględnia korzystnego dla podatników stanowiska Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie 10-proc. PIT od wygranych w konkursach przez przedsiębiorców.

Potwierdza to najnowsza interpretacja bydgoskiego organu. Z pytaniem wystąpił przedsiębiorca zajmujący się naprawianiem samochodów. Rozlicza się on z fiskusem na zasadach ogólnych.

Zamierzał wziąć udział w dwuetapowym konkursie organizowanym przez jego kontrahenta – dostawcę części i akcesoriów. Konkurs miał polegać na sprawdzeniu wiedzy technicznej i umiejętności oraz wyłonieniu najlepszego mechanika lub elektryka. Przedsiębiorca chciał się upewnić, że jeżeli wygra, to obowiązek rozliczenia zryczałtowanego 10-proc. podatku będzie spoczywał na organizatorze.

Dodał, że udział w konkursie i otrzymanie ewentualnej nagrody nie mają wpływu na ceny kupowanych towarów, a zatem nie są związane z uzyskaniem rabatów ani upustów. Wprawdzie uczestnik musi w pierwszym etapie konkursu spełnić warunek nabycia produktów określonych marek, ale daje to tylko możliwość udziału w drugim etapie – podkreślił.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane