statystyki

Sprawy nie musi za każdym razem rozpatrywać inny urzędnik

autor: Jakub Pawłowski25.08.2016, 07:45; Aktualizacja: 25.08.2016, 08:45
kredyt hipoteczny-nieruchomości

Chodziło o mężczyznę, który nie spłacił zaległości w podatku od nieruchomości za lata 2004–2006.źródło: ShutterStock

Wielokrotne wydanie decyzji w postępowaniach odwoławczych w tej samej sprawie i przez ten sam skład osobowy SKO nie narusza zasady obiektywnego rozstrzygania sprawy – orzekł NSA.

Chodziło o mężczyznę, który nie spłacił zaległości w podatku od nieruchomości za lata 2004–2006. Ponieważ nie wywiązał się ze swoich zobowiązań, burmistrz wszczął wobec niego postępowanie egzekucyjne i zajął jego rachunek bankowy. Podatnik złożył wniosek o zawieszenie egzekucji na 12 miesięcy, a także umorzenie odsetek od zaległości i części należności głównej.

Burmistrz rozpatrzył wniosek, ale odmówił umorzenia. Mężczyzna złożył więc odwołanie od niekorzystnej dla niego decyzji. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Pile uznało, że decyzję organu I instancji należało uchylić, a okoliczności sprawy zbadać ponownie.

Polecany produkt: Jednolity plik kontrolny>>>

Burmistrz wciąż jednak obstawał przy swoim stanowisku, a SKO ponownie uchyliło jego decyzję. Sprawa wróciła więc do burmistrza po raz kolejny – tym razem ostatni. Rozpatrując trzecie już odwołanie mężczyzny, SKO podzieliło pogląd organu I instancji i podtrzymało jego decyzję w mocy, odmawiając podatnikowi umorzenia zaległości.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane