statystyki

Sprawy nie musi za każdym razem rozpatrywać inny urzędnik

autor: Jakub Pawłowski25.08.2016, 07:45; Aktualizacja: 25.08.2016, 08:45
kredyt hipoteczny-nieruchomości

Chodziło o mężczyznę, który nie spłacił zaległości w podatku od nieruchomości za lata 2004–2006.źródło: ShutterStock

Wielokrotne wydanie decyzji w postępowaniach odwoławczych w tej samej sprawie i przez ten sam skład osobowy SKO nie narusza zasady obiektywnego rozstrzygania sprawy – orzekł NSA.

Chodziło o mężczyznę, który nie spłacił zaległości w podatku od nieruchomości za lata 2004–2006. Ponieważ nie wywiązał się ze swoich zobowiązań, burmistrz wszczął wobec niego postępowanie egzekucyjne i zajął jego rachunek bankowy. Podatnik złożył wniosek o zawieszenie egzekucji na 12 miesięcy, a także umorzenie odsetek od zaległości i części należności głównej.

Burmistrz rozpatrzył wniosek, ale odmówił umorzenia. Mężczyzna złożył więc odwołanie od niekorzystnej dla niego decyzji. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Pile uznało, że decyzję organu I instancji należało uchylić, a okoliczności sprawy zbadać ponownie.

Polecany produkt: Jednolity plik kontrolny>>>

Burmistrz wciąż jednak obstawał przy swoim stanowisku, a SKO ponownie uchyliło jego decyzję. Sprawa wróciła więc do burmistrza po raz kolejny – tym razem ostatni. Rozpatrując trzecie już odwołanie mężczyzny, SKO podzieliło pogląd organu I instancji i podtrzymało jego decyzję w mocy, odmawiając podatnikowi umorzenia zaległości.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane