statystyki

Liniowcy nie mogli korzystać z ulgi na nowe technologie. Teraz już mogą

autor: Patrycja Dudek09.08.2016, 07:16; Aktualizacja: 09.08.2016, 07:51
Dyrektor izby uważał jednak, że o dyskryminacji nie może być mowy, bo podatnik, wybierając podatek liniowy, sam pozbawił się prawa do korzystania z ulg.

Dyrektor izby uważał jednak, że o dyskryminacji nie może być mowy, bo podatnik, wybierając podatek liniowy, sam pozbawił się prawa do korzystania z ulg.źródło: ShutterStock

Obowiązująca do 2016 r. preferencja była przewidziana tylko dla tych podatników, którzy rozliczali podatek na zasadach ogólnych – przypomniał NSA.

Z początkiem 2016 r. stara ulga technologiczna została zastąpiona nową na działalność badawczo-rozwojową.Pozwala ona na odliczenie od 10 do 30 proc. kosztów na badania i rozwój. Co ważne, mogą z niej korzystać również podatnicy rozliczający się z podatku według liniowej stawki 19 proc. Wynika to wprost z art. 26e ust. 1 ustawy o PIT, który przewiduje tę preferencję również dla liniowców.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane