statystyki

Liniowcy nie mogli korzystać z ulgi na nowe technologie. Teraz już mogą

autor: Patrycja Dudek09.08.2016, 07:16; Aktualizacja: 09.08.2016, 07:51
Dyrektor izby uważał jednak, że o dyskryminacji nie może być mowy, bo podatnik, wybierając podatek liniowy, sam pozbawił się prawa do korzystania z ulg.

Dyrektor izby uważał jednak, że o dyskryminacji nie może być mowy, bo podatnik, wybierając podatek liniowy, sam pozbawił się prawa do korzystania z ulg.źródło: ShutterStock

Obowiązująca do 2016 r. preferencja była przewidziana tylko dla tych podatników, którzy rozliczali podatek na zasadach ogólnych – przypomniał NSA.

Z początkiem 2016 r. stara ulga technologiczna została zastąpiona nową na działalność badawczo-rozwojową.Pozwala ona na odliczenie od 10 do 30 proc. kosztów na badania i rozwój. Co ważne, mogą z niej korzystać również podatnicy rozliczający się z podatku według liniowej stawki 19 proc. Wynika to wprost z art. 26e ust. 1 ustawy o PIT, który przewiduje tę preferencję również dla liniowców.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane