statystyki

MF: Ze Służby Celnej odejdą tylko emeryci i współpracownicy SB

autor: Mariusz Szulc04.07.2016, 18:00
Służba Celna / fot. Marcin Szala

Służba Celna / fot. Marcin Szalaźródło: Creative Commons

Nie będzie masowych zwolnień. Wiedza, zaangażowanie i doświadczenie celników będą efektywnie wykorzystane w ramach Krajowej Administracji Skarbowej – zapewnił wiceminister finansów Marian Banaś w odpowiedzi na poselską interpelację.

Zaznaczył jednak, że nie ma na myśli wszystkich, lecz większość pracowników i funkcjonariuszy zatrudnionych i pełniących dziś służbę w ramach Służby Celnej. Wyjątkiem z całą pewnością będą osoby, które przejdą na przysługującą im emeryturę oraz współpracownicy i funkcjonariusze komunistycznej służby bezpieczeństwa – podkreślił.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • SC powinna podlegać pod MSWiA jak w USA!!(2016-07-05 11:09) Zgłoś naruszenie 452

    Niezrozumiały jest fakt ,że politycy nie chcą wziąć przykładu ze Stanów Zjednoczonych gdzie Służba Celna po atakach terrorystycznych z 11 września została scalona ze Strażą Graniczną. Stany Zjednoczone dzięki takiemu połączeniu dysponują obecnie bardzo sprawnym aparatem bezpieczeństwa w zakresie ochrony granic osób i towarów U.S. Customs and Border Protection (dosł. z ang. Urząd Celny i Ochrony Granic) – federalna agencja rządowa USA, . Agencja ta zajmuje się cłem, i przestrzeganiem praw związanych z handlem, cłami i przekraczaniem granic.

    Odpowiedz
  • Bond(2016-07-05 11:45) Zgłoś naruszenie 393

    Nikt już nie wierzy Banasiowi. A celników to wprost oszukuje. Miota się w swoich wypowiedziach jakby nie był w temacie albo temat znał powierzchownie.

    Odpowiedz
  • Zwolnienia będą bo taki jest cel reformy!!(2016-07-05 11:13) Zgłoś naruszenie 342

    Kłamie jak najęty!! Prawda jest taka,że Min Fin planuje z obecnych 14,5 tys funkcjonariuszy wyrzucić z munduru ok 10,5 tys pozostawiając w mundurze ok 4 tys funkcjonariuszy plus 2 tysiące ma dojść na warunkach VIP-oskich -pracowników księgowych z UKS-ów, którym z automatu pan Banaś chce przyznać stopnie oficerskie oraz emerytury mundurowe. Wszystko to oczywiście kosztem funkcjonariuszy likwidowanej Służby Celnej . Nie dość tego,bo z 14,5 tys obecnych funkcjonariuszy ok 15% ma nie otrzymać nowej propozycji pracy!!

    Odpowiedz
  • Kot(2016-07-05 06:28) Zgłoś naruszenie 347

    Stopień służbowy nadawany jest dożywotnio, ten infantylny mały człowiekiem nawet tego nie wie... A dekomunizacja raz przeszli... emeryci odchodzą na bieżąco więc o co tu chodzi.... może o to aby sparalizowac Państwo polskie.... I to jest ich religia nie żadna inna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • yty(2016-07-04 18:49) Zgłoś naruszenie 304

    baju , baju a po co to w ogóle paprać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aa(2016-07-05 13:45) Zgłoś naruszenie 220

    Kto z ramienia MF będzie oceniał wiedze, doświadczenie zawodowe i zaangażowanie funkcjonariuszy celnych? Już w latach 2009-2010 "super oficerowie" dokonali takiej oceny. Czy będzie kolejna powtórka z rozrywki i koleżkom wszystko , plepsowi nic? Sugeruję niektórym posłuchać piosenki Boli mnie głowa i nie mogę spać - Maleńczuk

    Odpowiedz
  • Zazusssssssssss(2016-07-05 08:21) Zgłoś naruszenie 532

    Do kota, śmieszny jesteś Może wcześniejsza emeryturka się marzy ?

    Odpowiedz
  • cel(2016-07-05 08:21) Zgłoś naruszenie 516

    W całej Służbie Celnej jest od liku takich, którzy w improwizacji i chamskiej ściemie byli zawsze dobrzy.

    Odpowiedz
  • Żeszty(2016-07-06 21:33) Zgłoś naruszenie 30

    Z pracy odejdą emeryci oraz "współpracownicy i funkcjonariusze komunistycznej służby bezpieczeństwa". A ci ostatni na podstawie...? Jakiś nowy kodeks pracy? Czy rozwiązanie stosunku słuzbowego z powodu osiagnięcia czegośtam? Czyli po prostu "nieprzydatność do służby"? A potem sądy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2016-07-09 21:04) Zgłoś naruszenie 20

    Debili nie sieją oni tworzą wszelkiej maści partie, a później swoje zakompleksienia skrywają pod teką ministra.

    Odpowiedz
  • D...(2016-07-06 18:25) Zgłoś naruszenie 115

    Rozgonić ich, banda niekompetentnych nierobów! Jak to każdy urzędnik ma we krwi: tylko żreć z koryta ile wlezie, a jak chcą ich odsunąć - zaraz jęki i lament, jaka to krzywda całemu krajowi się dzieje! Uczciwie, ciężko pracujący ludzie popierają reformę KAS, a już w szczególności przekształcenie Służby Celnej w formację graniczną!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz